SPA avautui eilen, mutta se ei poista sitä nöyryytystä, jonka kaupunginhallitus on langettanut hankolaisten päälle: Kaupunginhallitus on antanut rakentaa SPA:n viereen liiketontille kolme asuinkerrostaloa. Tämä virhe tai poikkeama on suuri, ei pieni.
Jossain on porsaanreikä, mistä vastuulliset poliitikot pääsevät livahtamaan ja välttävät oikeuden päätöksen. Toivon syvästi, että hankolaiset äänestäjät tuomitsevat virheen tekijät ja äänestävät vaaleissa oikeamielisiä ehdokkaita. Se on oikein. Oikeuden pitää voittaa. Ei tässä ole muuten mitään järkeä.
Jossain on porsaanreikä, mistä vastuulliset poliitikot pääsevät livahtamaan ja välttävät oikeuden päätöksen. Toivon syvästi, että hankolaiset äänestäjät tuomitsevat virheen tekijät ja äänestävät vaaleissa oikeamielisiä ehdokkaita. Se on oikein. Oikeuden pitää voittaa. Ei tässä ole muuten mitään järkeä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Äänestäjien ei pitäisikään äänestää kuten "somifjol", vaan muutos tulee siitä että kaikki saavat tilaa. Kaikkien puolueiden edustajia luulisi mahtuvan Hangon kokoiseen valtuustoon! Onneksi äänestäjät ovat yhä nuorempia joka kunnallisvaaleissa ja osaavat ajatella uusin silmin!
kawat,puttet stikut voi ajella rollaattoreineen auringon laskuun he ovat myyräntyönsä RR hyväksi ja hankolaisten harmiksi tehneet
"Köyhät ( siis omalla rahalla elävät) pois Itäsatamasta" suunnitelma etenee !!
Roxx jyrätään mereen kunhan hölmöläiset tässä nyt äänestää nykyisille valtaeliitille jatkoa.
Nousukkaat katselevat pitkin hampain rahvaan pulikointia spa:ssa.
Kunnon puhdistuksen jälkeen ilo jää lyhyeksi.
Miljoonien hyöty merenranta-asuntojen arvonousuna valuu moninkertaoisena gryndereiden taskuihin.
Joko suoraan euroina tai Suomalaisen hyvä veli järjestelmän vastapalveluiden muodossa.
Mulle, Sulle, Mulle, Mulle, Meille... ei Teille !!
NiinpäNiin. Se henkinen köyhyys mitä tässä loistaa !!! Jotkut tekevät, jotkut valittavat. Tulos on nähty !!
...niin loistat
Kalliin puoleisia ne pirtit siinä Tehtaanniemessä. Ei niitä ostele ainakaan Viskon ammemies.
Jovisst, ne on eri ammeet Spassa ja Viskossa.
Rahaa on..ja hyvä veli pankinjohtaja järjestää lisää.
Vakuudet riittää kun tiedossa on vielä kaavamuutoksella kikkailtu lisäarvonousu.
Myyjätaho puolusteli ettei RR hyötyisi mitään jo myytyjen asuntojen arvonnoususta.
Siksi Suomessa on meidän ikioma "hyvä veli" järjestelmä jota Venäjän Oligarkit ja Italian Mafia kadehtivat naama vihreänä.
Kyllä ne ladut ja edut pienissä piireissä joskus ja jossain kohtaavat.
Mutta eihän ostajienkaan jäljille pääse amatöörietsivät tai äänestäjät kun jokainen on sijoitusyhtiö sitä ja Oy tätä.
Tätä on isojen poikien peli.
Kruuna..minä voitan...Klaava..sinä häviät...
Näkemys on, että Tehtaanniemi halutaan rauhoittaa eliitin lomailuun vierasvenesatamineen. Varakkaat helsinkiläiset ovat hankkineet uusista taloista lomaa-sunnot itselleen. En usko, että he kauaa katsovat roxxia ja tavallista kansaa näköalaansa pilaamassa. Ikävä kehitys jos ympäristö halutaan vain lähinnä noudukasmaiseen käyttöön. Luonto kuuluu kaikille. Tehtaanniemi kuuluu kaikille. Ei sitä pidä yksityistää.
spa:n avajaiset oli vaan irvokas näytelmä joka oli pakko järjestää ennen kunnalisvaaleja jotta sdp/rkp saisivat pumpattua takaisin edes osan menetetyistä äänistä jotka on menetetty tehtaanniemen ja roxx jupakan aikana.jos samat puolueet jatkavat johdossa vaalien jälkeen mikä on RR toiminnan kannalta tärkeää jollei välttämätöntä niin spa:n keväällä sulkeudutta yleisöltä ei se enään koskaan aukea uudestaan julkiseen käyttöön.tämä oli silmänkääntö temppu uskotteko todella että spa aukaistaisiin ennen kun ökykansa on saanu betonipalatsinsa asuttavaan kuntoon heillehän se spa on rakennettu.
Kunka paljon sdp on saanut vaalirahaa suoraan rr:ltä tai sen sijoittajilta? Mainostaminen on ollut niin massiivista, että siihen on tarvittu paljon massia. Viikko sitten EU-lehti oli melkein kokonaan ostettu sdp:lle vääristynyttä tilinpäätösuutista myöten. Kyllä on törkeää menoa. Demokratia ja pykälät saavat kyytiä. Äänestysvilkkaus on ollut ennennäkemätöntä. Taitaa saada sdp ja rkp kyytiä. Siis ei todellakaan harjata myötäkarvaan. Aivan oikein, kun oikeus voittaa.
Mikä tilinpäätösuutisessa oli vääristynyttä. Onko vaikea myöntää, että jotain on tehty oikein ?