Persut ja lehden mukaan P. Huuhtanen ovat onnellisia, kun ovat vihdoin saaneet ajettua Tuusulaan parkkivalvonnan. Valvonta alkaa jo kevään mittaan, mutta vain Hyrylässä, koska siellä on potentiaalisia tulonlähteitä, toisin kuin Jokelassa ja Kelliksellä.
Huonoista mahdollisuuksista parkkeerata auto esim. bussi-asemalle siirryttäessä ei syytetä kuntaa ja huonosti järkättyjä parkkiksia, vaan sitä onnetonta autoilijaa, joka ei sitä haluamaansa parkkia läheltä löydä. Maksakoon siis hän.
Jotkut tykkää, jotkut ei, mutta asia ei ole kunnossa.
"Kunta saa tästä tarvitsemiaan lisätuloja ja joku työpaikan."
Tämä työpaikka on halveksittu ja vihattu ja kunta ei ainoastaan saa, vaan rahaa siirretään muutenkin riistetyiltä autoilijoilta. Joltain se on pois ja ennenkaikkea kulutuksesta ja hyvinvoinnista, jota Hyrylän keskusta muuten edistää.
Äänestäkää persuja vastaan, jos ette pidä ajatuksesta ja etenkin edm henkilöä, tai sen puolesta ja etenkin edm. henkilöä, jos olette puolesta.
Minä äänestän vastaan.
Mr. parkki-pirkko / Tuusula
3
228
Vastaukset
- eioletilaa
En äänestä ketään, mutta kun tulee eka parkkisakko (kiekon unohtamisen takia) lopetan Hyrylästä ostelun ja ajan Jumboon tai muualle. Tämä parkkisakottelu on ihmisille vittuilua, ei mitään muuta, ei Hyrylässä esiinny laitonta/vaarallista pysäköintiä ollenkaan. Jos kunnan työntekijät tulisi töihin julkisilla, ei olisi myöskään parkki-pulaa.
- sakotettu
Näköjään parkkisakkoja halutaan, kun Huuhtanen meni valtuustoon.
Kyllä minä meitä tuusulalaisia kovasti ihmettelen. - hstkoonpee
Luulisi Tuusulassa riittävän parkkkitilaa. Ihmettelen miksei liityntäpysäköintiin kannusteta enemmän. Koko P-valvonta Tuusulassa on ihmisten kiusaamista ja turhaa tärkeilyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3604286Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1443739KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti882608Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei122236Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181818- 1191808
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095