huoltoyhtiö

Taasen vaihtui huoltoyhtiö noin kuukausi sitten ja pihan siisteys sen näköinen pihan jätteidenpoistoa ei sen jälkeen ole tehty: paperit,muovit ja muu roina on taasen pihassa .Kuuluuko heille pihan siistinä pito?Ehkä ei talon oma väki niitä roskia jätä vaan saattaa tuulen mukana kulkeutua pihaan.
11235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuulikin riepottelee, sekä varikset ja harakat repivät roskapusseja auki jos jäteastiat täysi ja kannet sepposen selällään. Meillä ainakin huoltoyhtiö korjaa irtoroskat pihasta, mutta meillä onkin hyvä huoltoyhtiö.

Äänestä

Meillä taas huoltoyhtiön pojat hakee roskat vanhuksien kotoa, joten meilläpä onkin hyvä huoltoyhtiö.

Äänestä

Meille taas huoltoyhtiö maksaa, että saa meidän kiinteistöjä huoltaa, kun ollaan sellaista parempaa väkeä.

Äänestä

No on kyllä hyviä huoltoyhtiöitä teillä, meillä on semmonen tavallinen vaan.
Huoltotyöt hoitavat kuitenkin hyvin, ei ole tarvetta valittaa.

Äänestä
  • Teillä onkin sitten kotimainen tai paikallinen huoltoyhtiö.

    Äänestä

Meillä taas on niin hyvä huoltoyhtiö, että tulee tarvittaessa kahville ja vaikka kutoo seurassa

Äänestä

Meidän huoltoyhtiö vie usein rautatieasemalle ja hoitaa hommat muutenkin aika hyvin.

Äänestä

Meillä on ylivoimaisesti paras. Ne tekee edellämainitut plus kuulemma hoitaa mun muijankin kun olen työmatkoilla. Ei siis syytä vaihtaa.

Äänestä

Meillä vaihtui myös ja olin tyytyväinen. Edellisen asiakaspalvelu oli surkeaa. Mutta nyt tämä uusi ei ole saanut vieläkään korjattua hiekkoja pois pihalta. Onko muissa kerrostaloissa vielä talven hiekat pihalla? Pitää kai soittaa maanantaina isännöitsijälle.

Äänestä

Virallisesti hiekka hoidetaan pois maalis-huhtikuussa.Soita ihmeessä isännöintiin, soita monasti, jätä viestiä vastaajaan ja pommita sähköpostilla useilla päivittäisillä viesteillä.Mutta usko pois, isännöitsijä ei tule hiekkoja poistamaan.Soita, soita nyt jo aloita jo tänään se soittaminen.....vastaajaan

Äänestä

Jos saat isänöitsijän kiinni valita sille jo etukäteen, ettei nurmikkoa ole leikattu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halooo kirjoitti:

Taasen vaihtui huoltoyhtiö noin kuukausi sitten ja pihan siisteys sen näköinen pihan jätteidenpoistoa ei sen jälkeen ole tehty: paperit,muovit ja muu roina on taasen pihassa .Kuuluuko heille pihan siistinä pito?Ehkä ei talon oma väki niitä roskia jätä vaan saattaa tuulen mukana kulkeutua pihaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu