Vihdoin ja viimein meillä on kunnon presidentti sen maanpetturirotan jälkeen. Saisi noita akka Halonen suksia muualle Suomesta tekemästä noituuksiaan.
Hieno presidentti
KiitosSauli
49367
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
arvattavasti punikit väsää kiireellä äänikirijeitä omalle puolueelleen,
missä vaihto rapahtuu. äläähän tiputtele taas äänikirjeitänne kännissä pitkin tantereita niinkuin pressanvaaleissa..
http://www.iltalehti.fi/kuntavaalit-2017/201704052200097813_wa.shtml
.
punit vajoo nolohaloskan vuoksi pohjamutiin..
Haatainen tahtoo 2haloseksi.
Äläs mollaa Tarja Halosta!
Mitäs pahaa Tarja Halonen on sulle tehnyt???
Sauli Niinistö on hyvä pressa. Hyvä Sauli!
Kukahan se maanpetturirotta on eiköhän se ole herra Sauli Niinistö tässä konkreettisia näyttöjä
http://seppohautaaho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/147807-sauli-niinisto-65-v-tassa-muistutus-kansan-harhauttamisesta
https://www.facebook.com/todellisuus
https://lintukotoblog.wordpress.com/2017/02/25/sauli-niinisto
Näin vielä vuosienkin jälkeen tuntee myötähäpeää Muumimamman puolesta. Ei olisi voinut löytyä Suomen kansasta karseempaa, ei vaikka olisi laitettu kaikki 5.000.000 jonoon ja ruvettu valkkaamaan.
Hys, puistattaa.
Myyrä-Haloselta pois presidentin arvonimi ja presidentin eläke.
Entisinä hyvinä aikoina henkilö saattoi menettää kansalaisluottamuksen, mutta haloiset ja muut punikit torppasivat senkin.
SAK-SDP:n sensuurilappujen kiikuttaja pyrkii presidenttiehdokkaaksi ja haluaa seurata presidenttinä Halosen jalanjälkiä. Halonen teki 70 vuoden salauspäätöksiä. Pistäisikö Haatainen vielä paremmaksi?
Miten pitkälle haaskaajan oma laskutaito riittää - 70, 80, 90??
Sauli on maailman paras pressa ikinä, sen huomaa ehkä parhaiten kun on vertailukohteena edellinen !
Sauli ajattelee aina mikä olis suomalaisten hyväksi, ei omaa etuaan.
Perustele, kuinka Tarja Halonen on muka ajanut omaa etuaan!
Halonen nimenomaan toimi suomalaisten eduksi, mielestäni.
Ja lisäksi Suomen kunniaksi, rauhaa rakentamalla!
Halosen presidentineläke on laskettu väärin perustein. Liian suuri. Asia ei siitä muutu, että toveri Urpilainen valtiovarainministerinä ikäänkuin "laillisti" sen jälkikäteen eri päätöksellä.
Halonen pilkkaa kansanvaltaa. Suomalaisten hyvät Pisa-tulokset ja perinteisesti korkea lukutaito on Halosen ja Koiviston toimien osalta hyödytön. Koiviston tahdosta SUPO salasi Stasi-listat 60 vuodeksi vuonna 1990. Halonen pani paremmaksi ja teki kaksi 70 vuoden salaus päätöstä vuosina 2092 ja 2007.
Halonen on myös valmistellut lainsäädäntöä, joka on heikentänyt lasten ja äitien asemaa (ns. avioerolaki 1987) sekä eläkeleikkaukset 1995, jotka ovat johtaneet iäkkäiden äitien köyhyyteen.
Suomi sai Euroopan neuvoston sosiaalisten oikeuksien komitealta h u o m a u t u k s e n vuonna 2013, heti Halosen presidenttikausien päätyttyä.
Millä perusteella Niinistö olisi paras presidentti? sinulla ei ole mitään perusteluja. Todellisuudessa Niinistö on presidenttien historian huonoin presidentti.
Tuo 30 millin pandahölmöily taas todisti että Niinistöltä on realiteetit kateissa ja lopullisesti.
Hollanti oli pyytänyt pandoja 16 vuoden ajan ja sai vasta nyt.
Pandat ovat Kiinan erityisessä suojeluksessa ja yksi kansakunnan ylpeyden aiheista. On erityinen kunnianosoitus, että Suomelle luotetaan pandapariskunta.
Eläinseksi-Halosen aikana se ei olisi tullut kyseeseen.
Onhan tunnettua, että Halonen oli perustamassa Sexpoa. Halonen onnistui rekisteröimään Sexpon vuonna 1969 valmistuttuaan oikeustieteen kandidaatiksi edellisenä vuonna. Parin vuoden päästä, vuonna 1971, eläinseksin rangaistuksista luovuttiin. Eläinseksi on sallittua Euroopassa vain Suomessa, Romaniassa ja Unkarissa. Eläinsuojelulakiin lienee tulossa tiukennuksia tämän suhteen.
Ei ole kuulunut Halosen kissanastutuksista viime aikoina - oisko lähteneet karkumatkalle kilpikonnien kanssa?
Mutta kun Pandat kuuluu Aasian ilmastoon ei kylmän pohjolan perukoille.
Niinistön järjettömyys maksoi tuossa 30 miljoonaa veronmaksajien selkärangasta.
Kuinka monta sairaalaa, kuinka monta mielenterveysyksikköä tuollakin rahalla kantasuomalaisille pystyttäisiin turvaamaan. Entä turvallisuus? Poliisin turvallisuus on uhattuna koko ajan.
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=42286.0
30 miljoonalle löytyisi monta muuta järkevämpää käyttökohdetta suomalaisten olosuhteitten kehittämiseksi kuin tuhlata ne kahden eläimen vuokraamiseen. Eläimet joutuu kuitenkin 15 vuoden päästä palauttamaan takaisin.
Millä perusteella Niinistö olisi paras presidentti? perustele jotain konkreettista. Jos sinulla ei ole konkreettisia perusteluita niin olet pelkästään Niinistön vääristetyn mainoksen uhri.
Mikä on todellisuus se on se että Niinistö on presidenttien historian huonoin presidentti hän ei ole saanut mitään konkreettista etua Suomelle ja hänen kannatuksensa on presidenttien historian heikoimpia.
Paras ykkösnainen ikinä on Jenni.
http://www.iltalehti.fi/viihde/201704062200098179_vi.shtml
miksi tarja poistat tämän viestin, kerrankin kun meillä suomalaisillakin on
henkilä jota ihailla ja johon samaistua!?
Haukio on pelkkä siipeilijä joka on asettanut elämänsä arvoiksi ahneuden ja mainoksen. Halveksittava ihmisraunio joka vahingoittaa presidentin instituutiota.
Presidentin puolison tehtävä ei ole toimia seksiobjektina tai mannekiinina. Haukioja on käsittänyt tehtävänsä väärin
Residentit söivät, kun eivät voineet puhua edes kiinalaisesta sotesta.
Miksei Tarja Halosta kutsuttu edes illalliselle,
hän tietää että kiinassa on ihmisoikeudet hoidettu hyvin.
Näin hän kertoi todenneensa jo vuosia sitten Kiinan matkansa jälkeen.
Ei kutsuta haloskaa syömään, on jo lihava kuin hylje!
En nähnyt/kuullut tv:ssä, että Kiinan presidentti olisi puhunut? Uutisissa näytettiin vain, että seisoi Niinistön rinnalla. Ehkä meni minulta ohi.
Kyllä Kiinan presidentin puhetta näytettiin. Hän vastasi Niinistön puheeseen, jossa Niinistö lopuksi kiitteli Kiinan presidentin arvokasta lahjaa, Pandapariskuntaa.
Mikä lahja? Niinistö poltti veronmaksajien rahoja tuohon hulluuteen 30 miljoonaa
Päivän polttava aihe täällä
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=42286.0
Suljetun maan suut ovat suljetut julkisesti, keskustelut käytiin siksi suljettujen ovien takana, sehän ilmoitettiin jo etukäteen.
On vähän kuin halosen teot, mutta ne on sensuroitu ja salattu vain 70vuotta, kun halonen on syytesuojattu.
Verkkouutisten presidenttikysely: Niinistö ylivoimainen – 66 prosenttia äänestäisi istuvaa presidenttiä
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005169412.html
.
aina vaan paranee, kyllä tiltukin äänestää..
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/1kantar presidentti-64009
Verkkouutisten+presidenttikysely+ei+perustu+konkreettisuuteen+vaan+on+huijausta
Mikä+on+totuus+Niinistön+kannatus+on+laskenut+kuin+lehmänhäntä+se+on+tällä+hetkellä+jopa+hälyttävästi+alle+40+%+
Katso+totuus+laita+Googlen+hakukenttään+lause+"+totuus+Sauli+Niinistöstä"
Punikitkin äänestäisi, paitsi kadehaloska äänestää pervoa.
http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/227135/49ad3347fe&utm_source=P
Täällähän elämöitiin, että Niinistön kannatus on yli 80 prosenttia, mutta ei ne verkkouutisissakaan enää uskaltaneet äänestäjiä huijata kovinkaan paljoa.
Verkkouutisten gallupin luvuissa on Niinistölle virheellisesti kirjattu yli 60 prosentin kannatus, vaikka todellisuudessa se on alle 30 prosenttia.
Sama Verkkouutiset kusipää levittämässä rikkonaisia linkkejä täälläkin
katso urpo tästä ehjästä linkistä selkeät perusteet miksi Niinistö kuuluu jo eläkkeelle hän on jo vanhus joka ei enää uudistu Niinistön realistinen kannatus on laskenut jo alle 40 prosentin eikä ensi talvena häntä äänestäisi enää kukaan omilla aivoillaan ajatteleva
http://henelius-inka.blogspot.com/2017/03/pekka-haavisto-on-parempi-vaihtoehto.html
Jopa Punikit kehuu Niinistöä!!
http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/188416/7e98e9dac1
.
Demarit munaavat vähiten pyytämällä Niinistöä myös omaksi ehdokkaakseen.
Järki on alkanut kadota muiltakin, sosiaalidemokraatit nimittäin ovat ampumalla itseään pahasti nilkkaan höyryämällä Niinistöä presidenttiehdokkaaksi. Pesunkestävä roisto pinttynyt kokkare ja kaksinkertainen maanpetosmies sosiaalidemokraattien presidenttiehdokkaana kuuluu ainoastaan Sirkus Sariolan klovnien ohjelmanumeroksi.
https://lintukotoblog.wordpress.com/2017/02/25/sauli-niinisto
Nyt on haloset käärmeissään. Dementia-Tarjan selän takana olisi kiva jatkaa myyräntouhuja.
Nyt meillä on hyvä presidentti. Tolkun presidentti. Kansan enemmistö luottaa.
Sauli Niinistön ei enää luoteta. Niinistön kannatuskin on tippunut alle 40 prosentin. Sadat tuhannet katuvat tänään että äänestivät Niinistöä. Vain todellinen typerys äänestäisi häntä enää uudestaan. Niinistö on punnittu ja kevyeksi todettu. Hän on itsekin todistanut nyt viiden vuoden aikana että on soveltumaton presidentiksi.
Tarja Halonen kolmannelle kaudelleen tässä maailmantilanteessa on Suomelle paras vaihtoehto
Vain ne katuvat, jotka eivät ymmärtäneet äänestää Niinistöä viime kerralla. Mutta asian voi korjata, jos Niinistö asettuu ehdolle toiselle kaudelle.
Voihan olla, että kokoomus ei haluakaan Sauli Niinistöä presidenttiehdokkaakseen. Mitä sitten teet?
Suomen kansan suurin virhe on juuri Niinistö. Perustele itsellesi mitä muka konkreettista hyvää hän olisi presidenttinä saanut Suomelle? no vastaus on että ei yhtään mitään. Hän ei yksinkertaisesti osaa hoitaa presidentin tehtäviä eikä hänellä ole auktoriteettia. Koko Niinistön poliittinen ura on perustunut Suomen vahingoittamiseen. Eikö muistu mieleen esimerkiksi EU 1995?
Ei Niinistöä enää ei. Eläkkeelle jo koko mies
Punikit täälläkin todenneet, Iltalehti kirjoittaa skeidaa..
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/220257-sauli-niinisto-arahti-lehtijutusta-paahani-tungetaan-ajatuksia-joita-siella-ei-ole
.
Ostan usein Iltalehden ja s24:kin on hyviä IL:n linkkejä.
Nyt hämmästyttää, että toimittaja ei halunnut tulla keskustelemaan Niinistön kanssa. Olisi silloin voinut varmistaa Niinistön näkemyksiä muistakin asioista.
Kansa ei luota Niinistöön. Niinistö on kärynnyt niin monta kertaa ja todistanut nyt itsekin että on soveltumaton presidentiksi.
Tavja on katkera punikkiämmä. Luuli jo, että omistaa Kultarannan, presidentinlinnan ja presidentin virka-asunnon.
Höynäytetyt Halosen äänestäjät eivät enää kehtaa tunnustaa ketä äänestivät. Halonen itse, SAK: n syöttiläs ja itänaapurin trolli ovat ainoat kannattajat.
Niinistö ei ole presidenttiehdokas vielä, koska hän ei halunnut sitoutua minkään puolueen ehdokkaaksi. Ensin täytyy perustaa Sauli Niinistön valitsijayhdistys, johon tarvitaan 20.000 omakätisesti allekirjoitettua kannatuskorttia.
Keräys käynnistyi kesäkuun alussa. Nopeasti tuli tuhansia kortteja, mutta kukaan ei tiedä täsmällisesti missä mennään, kun keräyksiä järjestetään verkalleen suurilla ja pienillä paikkakunnilla pitkin kesää ja ympäri maata. Aikaa on vielä yllinkyllin.
Myyrä myyrää , milloin haloska pannaan vastuuseem myyräntöistään?
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/alma--halonen-toimi-ddr-n-hyvaksi/2010850#gs.ZCvJTdE
Myyrä tunkee itsensä joka kissanristiäisiin kuuntelemaan kahvinkeittäjien juoruja, vakoilemaan, panettelemaan ja puukottamaan kunnollisia ihmisiä selkään. Kolmannesta kaudesta tuli pakkomielle. Pitäisi päästä vahtimaan omia 70 vuoden salauspäätöksiä ja Stasi-listoja.