Ryöstöviljelyä kepun pellossa

Nyt se Lidl prkl pilkkii kepun ja MTK:n avannoilla.

https://www.lidl.fi/fi/Viedaan-Suomi-ruoka-maailmalle.htm
589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voisiko hiukan sitä tarinaakin pistää palstalle, eikä leikkiä kuin tyhjäpää noilla linkeillä, muiden juttuihin. Tämänhän pitäisi olla keskutelupalsta, eikä mikään twiittiseinä linkeille.

Äänestä

Superbakteeria kepulandian kotimaisissa ja puhtaissa broilereissa.Kertoo evira juuri äskettäin.Siispä Liideliin mars!!!

Äänestä

Onneksi ostin tänään liidelistä argentiinalaista vapaana laiduntanutta häränpaistia.Juoksi jo ovelle vastaan.Nam nam ja oli mureaa.

Äänestä

Meidänkin keskikokoiseen maakuntakaupunkiin tulee jo toinen liideli.Yhteen ei enää asiakkaat mahdu.

Äänestä

Harvoin käyn liidelissä mutta silloin kun käyn niin ostan kananuggetteja.
On enemmän lihaa kuin kotimaisissa joissa vain korppujauhoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PellervoMaamies kirjoitti:

Nyt se Lidl prkl pilkkii kepun ja MTK:n avannoilla.

https://www.lidl.fi/fi/Viedaan-Suomi-ruoka-maailmalle.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu