Tahdon riemuvoitto

30-luvulla Leni Riefenstahl teki natsipropagangaa. Hitler (kaappihomo) suosikkeja olivat jokainen.
6568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuskin elokuvantekijällä oli tuon ajan Saksassa valinnavaraa jos aikoi saada määrärahoja?Koko Saksan kansahan Hitlerin pillin mukaan tanssi,olit natsi tai et!"

Äänestä
  • Vahinko vain että Riefenstal sodan jälkeen boikotettiin,teki kyllä vielä loistavia luontofilmejä seitsemänkymppisenäkin,mm vedenalaista maailmaa!

    Äänestä

Tarkoitatko sanoa, että Riefenstahlin leffat olivat Hitlerin suosikkeja? Riefenstahl oli Hitlerin lempiohjaajia ja siksi Hitler nämä elokuvat häneltä tilasikin. Ilman natsiyhteyttä tuskin kukaan näkisi esimerkiksi Olympioissa mitään ihmeellistä.

Äänestä
  • Sehän on kyllä tunnustettava että on upeasti kuvattu nämä Riefenstahlin elokuvat.On halpamaista tuomita nämä kuvat vain siksi , että ne on kuvattu Hitlerin Saksassa . Nämä mestariohjatut elokuvat pitäisi näyttää tv.ssä.Tuskin niistä kukaan saisi mitään houreita.
    Onhan tv näytetty massamurhaaja Stalin suosikki ohjaaja Eisensteinin upeita probaganda elokuvia.Aleksanteri Newski, Iivana Julma ym.

    Äänestä

Asiaa... kun itsellenikin selvisi se asia että hra Hitler olikin kaappihomo. Olenkin aina ihmetellyt moista miestä. Taisi johtua niistä viiksistä...(onkohan kaikki huuliviiksiä käyttävät miehet homoja ????) ...taitaapa maailmassa olla ainakin 178 miljoonaa homoa sitten...

Äänestä
  • oletteko muuten hoksanneet , että läheskaikille kovilla tanssiparkettien liihottajilla on viikset. mistähän se johtunee. liitysköhän tämäkin staliniin tai hitleriin.?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riefenstahl kirjoitti:

30-luvulla Leni Riefenstahl teki natsipropagangaa. Hitler (kaappihomo) suosikkeja olivat jokainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu