Kuinka nopee paino nousee??!

Kuinka nopee paino lähtee nousuun? Tai millä kalorimäärällä? Entä kannataako liikuntakieltoo noudattaa? Oikeest kertokaa apuja oon iha pihal!
3579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla lähti 800:sta 1050: neen nostaessa paino nousuun 1,5 kiloa, mutta sittemmin paino on tippunut suunnilleen kolme samalla ruokamäärällä.

Äänestä

Riippuu mitkä ovat sun mitat? Voin sen jälkeen helpommin kertoa millä kalorimäärällä saat painon nousemaan. Ja kerrotko vielä millä kalorimäärällä alotit laihtumaan/millä kalorimäärällä laihduit?

Äänestä
  • Laihduin kun söin n. 700-1700 kcal
    Paino tippu nopeesti kuntoilun ja vähäisen syömisen takia
    167 / 37

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Susem kirjoitti:

Kuinka nopee paino lähtee nousuun? Tai millä kalorimäärällä? Entä kannataako liikuntakieltoo noudattaa? Oikeest kertokaa apuja oon iha pihal!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu