Kuntaavaaleissa suuri häpeä?

On hyvin lähellä, että Anna-Maja Henriksson on johtanut RKP:n Eduskuntapuolueiden viimeiseksi. Sari Essayah on ryhdikkäällä esiintymisellään nostanut KD:n aivan tasoihin.

Suuri häpeä, jos massiivisella rahalla jää viimeiseksi. Tuskin HBL tulee tunnustammaan häviötä, vaikka näin kävisi!

10

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 32514711

      Miten kääntyy napakasti ruotsiksi? Olet heikoin lenkki! Hyvästi!

    • joodååå

      Ainakin selityksiä tulisi, eikä mikään tietenkään olisi Henrikssonin vika.

    • Lohdutukseksi RKP saa Helsingin Pormestarin paikan. Se ei ole puolueen ehdokas Eva Biaudet, joka luultavasti on kisan viimeinen. Stckars Anna-Maja, stackars Eva. Folktinget bjuder kaffe med bulla i varje fall.

      • Anna-Majasta.huolimatta

        Pormestariksi tulee puolisveko Jan Vapaavuori, Kokoomus. Äiti Ruotsista, opiskellut Hankkenilla ja sitten luki juristiksi. Parempi vaihtoehto kuin Sinnemäki.
        Vapaavuori lupasi, että suurmoskeijaa ei tule. Moni on jo antanut ennakkoäänen Vapaavuorelle siitä syystä, vaikka muuten olisi olisi äänestänyt persuja tai kristillisiä. Kokoomuksen pitää siis lyödä Viherstallarit.


      • -Lohdutukseksi RKP saa Helsingin Pormestarin paikan.

        Bidé olisi kyllä minun suåsikkini Sinnemäkeen vrt.


      • Anna-Majasta.huolimatta kirjoitti:

        Pormestariksi tulee puolisveko Jan Vapaavuori, Kokoomus. Äiti Ruotsista, opiskellut Hankkenilla ja sitten luki juristiksi. Parempi vaihtoehto kuin Sinnemäki.
        Vapaavuori lupasi, että suurmoskeijaa ei tule. Moni on jo antanut ennakkoäänen Vapaavuorelle siitä syystä, vaikka muuten olisi olisi äänestänyt persuja tai kristillisiä. Kokoomuksen pitää siis lyödä Viherstallarit.

        Helsingissä on ruotsin kielisillä valtavasti etuoikeuksia. Juuri näiden turvaamiseksi Vapaavuori on kutsuttu Helsinkiin.

        Svekoilla on Helsingissä ongelma. Äänestääkö RKP:tä vai turvavaatko Vapaavuoren läpimeno.


    • säätiölahjonta

      Tunnetusti RKP:n voima ei näy vaaleissa vaan fondeissa ja niiden rahoissa!

      Melko varmasti etuilupuolue taas ostaa paikkansa seuraavassa hallituksessa.

    • Suomessa ei ole vielä opetuksesta leikattu tarpeeksi, koska ruotsia opetetaan turhaa ympäri Suomen.

    • bjarnee

      Eikö kdssä ole paljon hurrilestoja. Miten voi vihata jotain ja uskoa silti Leeviin tai körttiin.

      • kusetusko

        Aivan ja kas pääministerikin on lesto, eli?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      481
      1765
    2. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      378
      1517
    3. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      64
      1348
    4. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1325
    5. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      100
      915
    6. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      51
      879
    7. JM lukkoliike

      Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran
      Jämsä
      19
      876
    8. Miten kesäsi meni?

      Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?
      Ikävä
      65
      746
    9. Pankin avajaiset

      Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti
      Kuhmo
      15
      741
    10. Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."

      Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka
      Eläke
      7
      732
    Aihe