Kelassa on tunnetusti ollut aina KEPUn vaikuttajia johtajina. Sen takia Kelan toimina on ollut aina ala-arvoista.
Nyt KEPUn johtajana on kehäraakki Elli Aaltonen (KEPU), joka valittiin taas kerran ohitse pätevien hakijoiden. Seuraukset on nähtävissä. KEPUn Aaltonen on saattanut Kelan katastrofin partaalle. Jo Liisa "Huono" Hyssälä vei Kelaa kaaokseen, mutta nyt Aaltonenen on astunut reunan yli.
KEPUlaiset "osaajat" ovat kautta aikojen olleet tuhoisia. Elli Aaltonen on paha esimerkki tästä.
KEPUn Elli Aaltonen saattoi KELA:n kaaokseen.
7
135
Vastaukset 7
- Idiootti-
Ka Känä heheheh
Missä poikaa pidetty, tai nimimerkkiä.
heheeheh- S24uoimlaineN
Pelle Känä on herännyt. Ukko niin kitkunen, että ei kovin vanhaksi elä. Kateus on huono pääoma.
- S24uomlaiineN
S24uoimlaineN kirjoitti:
Pelle Känä on herännyt. Ukko niin kitkunen, että ei kovin vanhaksi elä. Kateus on huono pääoma.
kepumolo ulisee, ei vaikutusta
- KepulaisillaÄlynJuhlaa
Idiootihan sinä, ihan täydellinen heh heheh hehhheee
- K.A.Jytilä
Känä vetelee Idioottina pitkiä värssyjä, toistoja.
- Faktaapukkaa
Tällaista se Sipilän kepulointi.
Osoitus siitä, kuinka käy kun ylimielinan ja "vajaa" pääministeri ei suostu kuuntelemaan järjen ääntä, koska se ei kuulu hänen omasta päästään. Nyt tyo tumpula ajaa täysillä tuota SoTeaan, ilman ettei osaa edes kuvailla, mitä sillä on hakemassa.
Tämä tulee olemaan surullinen tapaus suomalaisille, kun pääministeri ei ylimielisyyttään kuuntele ketään ja vääristelee sisäpiirinsä kanssa faktatietoja ja kokemuksia joita on eri osa-alueilta saatu muualta - huonoja kokemuksia, joita Sipilän poppoo ajaa nyt meille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101310- 1011057
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66761
- 33652
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69522Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501