Hyvä uutinen heti aamulla

Tutkintaan

Nyt on rohkeus noussut pintaan,hyvä niin, kun aamun lehdestä luin, että Tervosen toimet lopultakin tullaan tutkimaan. Ja ennenkö kommentoit niin tutustu taustoihin. Niitä löytyy.

19

1026

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • it54

      Selvä poliittinen ajojahti Tervosta kohtaan.

      • uunoeemeli

        samaa mieltä


      • sus_siunaa---

        Kauhajokelainen valtuutettu: En pääse ehdokkaaksi – "Olen kuulemma kirjoitellut epäsopivasti Facebookiin"

        AddThis Sharing Buttons
        Share to FacebookShare to TwitterShare to Sähköposti

        "Kokoomuksen kauhajokelaisvaltuutettu Ilkka Tervonen sanoo, ettei Kauhajoen kokoomuksen kunnallisjärjestö kelpuuta häntä enää listoilleen kunnallisvaaliehdokkaaksi.

        – Minulla on kyllä haluja ehdokkaaksi. En ole varsinaista päätöstä saanut, mutta näin minulle kerrottiin ennen kunnallisjärjestön kokousta. Syy on kuulemma se, että olen kirjoitellut epäsopivasti Facebookiin ja Suomi24:n Kauhajoki-palstalle, Tervonen kertoo.

        Kunnallisjärjestön puheenjohtaja Riitta Maunula-Craycroft ei kommentoi tapaus-Tervosta sanallakaan. Nettikirjoitusten perusteella Tervonen näyttäisi ajautuneen henkilökohtaiseen riitaan erään toisen kauhajokelaisen kokoomusvaltuutetun kanssa."

        https://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/kauhajokelainen-valtuutettu-en-pääse-ehdokkaaksi-olen-kuulemma-kirjoitellut-epäsopivasti-facebookiin-1.2194929

        .


      • valitaan---

    • Muukalaislegioona

      Varovaisuutta , ei kuulu niille jotka asiassa ei mukana.

    • Nappokömö

      Tervonen ei mainitse ilmoituksessaan tämän päivän Kauhajoki-lehdessä,että hän edustaa perussuomalaisia.Kokoomus ei ottanut häntä listoilleen.Nyt kaksi loikkaa takana.Tutkimuspyyntö poliisille oli paikallaan.

      • Tutlintaan1

        Tutkinta paikallaan ja katsotaan, mitä seuraa. Ei valtuutettukaan voi toimia ihan miten vain.


      • hyvähyvä2

        Jospa kaiken tämän kautta loppuis ko.henkilön harrastama ravintoloissa öykkäröintikin!


    • Näänesi

      Äläkää ny viittikö. Ilkka TIETÄÄ asioista ja niihin vaikuttavista luvuista kuntapolitiikassakin. Tiedän, että kaikki ei ole tyytyväisiä siihen, että joku esittää kysymyksiä ja kyseinalaistaa päätöksiä. Siitä seurauksena on tullut sitten henkilökohtaiseen elämään vasustusta= poliittista jahtia. Vanhat Äm- rouvat vanhassa puolueessa ei ole hyväksynyt toimiensa kyseenalaistamista! Näiden vaikuttimien vuoksi ollaan nyt tässä tilanteessa. ILKKA VALTUUSTOON!

    • LäsKorton

      Kovaa vaalipeliä Spoonriverissä. Ilkka on vähintään toinen ehdokas, josta on tehty tutkintapyyntö. Täysin poliittista vaalipeliä ajoitus huomioiden. Olen minä sen verran Salaisia kansioita, X-Filesia ja Dempsey & Makepeacea ( = Taistelupari ) telkkarista katsonut.

    • Uusi valtuusto on valittu. Onneksi Ilkka pääsi mukaan. Kauhajoen kokoomus voi haistaa pitkän paskan!

      • auraus

        Kokoomus KIITTÄÄ, että Tervonen ei ole enää vaivoona. Olkaa hyvä persut!


      • myllisläisten_liittymä--

        ONko valtuustossa nyt wirallinen myllisläisten kansanryhmittymä


      • On!


    • uunoeemeli

      kepulaiset ja kokoomuksen pellet pelkää että hyvävelisopimukset tulevat julki

    • hyvältänäyttää

      Hyvin meni vaalit. Kaikki mitä puolueet lisäsi paikkoja oli kepun paikoista pois. Summa summarum: kyllä Kauhajoesta vielä hieno kaupunki tulee!

      • tokerotien_tallaajat

        Kauhajoesta hieno kaupunki? :) :) :)


    • master_of_legion

      Nuukalaislegioona
      uusi
      11.04.2017
      Varovaisuutta , ei kuulu niille jotka ei ole säästötalkoissa mukana.

      PS. Emmä me käy huoris, ku voimma verellä ilimaaseksi kätehenkin.

    • sukunimi.puuttuu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11337
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9380
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5465
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3764
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3710
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3615
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3133
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2753
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      73
      2469
    Aihe