Tappiokierre katkesi ainakin hetkeksi kun USA auttoi liittolaistaan ISIS:ä Syyriassa.
ISIS kiittää ja etenee kiitos Usan ohjusten
minulla-ei-muuta
10123
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Trumpi paljasti oikeat karvansa että on allahinpalvovia isisjoukkoja kannattava keskitysleiri natsi kapo!
Aina kun Syyrian hallinnon joukot ovat pääsemässä niskan päälle, tulee joko Turkin joukot pohjoisesta tai sitten Israelin/USA:n ilmavoimat antamaan tukea kapinallisille.
Missä USA ohjuksineen, siellä kohta pysyvä kaaos ja anarkia.
Trump kaivaa omaa kuoppaansa. Kohta koirat purevat 10 x takaisin.
Ai nut Trump on isisin kaveri. Se ei siis olekaan Putinin kaveri, kuten mediat on toitottanut veeme kuukaudet. Entä sitten kun Trump käy isisin kimppuun? Mitä sitten sanotte? Mutta onhan tämä sotainto huolestuttavaa. Sama sotainto taisi täyttää monet kansat maailmansotien aattona. Siis ensimmäisen ja toisen maailmansodan. Miten lienee kolmannen maailman sodan aattona?
Älytön temppu usalta lähteä tukemaan isistä pommituksilla.
Mossad juhlii onnistunutta harhautus operaatiota...
Keskustelijat sanovat että "rope-a-dope" tuli liian aikaisin. En ymmärrä, mitä tästä hyötyy. Se oli ehkä sivuraide, että saa huutajat pois vähäksi aikaa jaloista, Mc Cain huutaa melkein joka päivä ja H.Clinton nousi puskista sotamongertamaan. Trumpin porukka, siis tytär ja muut neuvonantajat ovat joustaneet nähtävästi.
En ole seurannut, mutta voitte nyt Zero Hedgeä ja kommentteja katsoa, siellä on paras tieto tästä.
http://www.zerohedge.com/news/2017-04-07/isis-al-qaeda-praise-trumps-attack
Vitun kallis isku jonnekin syräjäiseen tukikohtaan ei heilauta sisällissotaa suuntaan eikä toiseen. Kyse on suurvaltojen välisestä pönkittelystä ja Trumbin oman uskottavuuden nostosta.
Trump munasi itsensä täydellisesti.
Trumpin kusiletti allekirjoitti oman kohtalonsa.