Yle: Outokummun seurakunta ilmiriidoissa

Yle kertoo Outokummun seurakunnan olevan sisäisessä kaaoksessa. Työntekijät kiusaavat toisiaan, ja rahat ovat loppu. http://yle.fi/uutiset/3-9539944

https://eroakirkosta.fi/
186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toisaalta:

"Nuorisolakiin on kirjattu, että kunnat voivat tehdä yhteistyötä nuorisoasioissa seurakuntien ja eri toimijoiden kanssa.

Itä-Suomen aluehallintoviraston nuorisotoimen ylitarkastaja Kirsi Kohonen sanoo, että tulevaisuudessa yhteistyö tulee tiivistymään entisestään."

Missähän vaiheessa valtionhallinnon puolella tajutaan, että kirkon jäsenmäärä ja talous paitsi on jo supistunut, myös edelleen supistuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaaoskirkko kirjoitti:

Yle kertoo Outokummun seurakunnan olevan sisäisessä kaaoksessa. Työntekijät kiusaavat toisiaan, ja rahat ovat loppu. http://yle.fi/uutiset/3-9539944

https://eroakirkosta.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu