Radikalismi ja Islam

huolestunutjärkeilijä

Jokaisen muslimin on lopetettava järjetön itsepetos ja valehtelu, etteikö radikaalilla islamismilla olisi mitään tekemistä islamin kanssa.

Britanniassa tapahtunut terrori-isku ja nyt Ruotsissa tapahtunut terrori-isku ovat esimerkkejä siitä, mihin islam voi pahimmillaan ihmisen johtaa.

Muslimien on alettava aktiivisesti uudistamaan uskontoaan. Vahvistettava universaaleja ihmisarvoja, tasa-arvoa, hyväksyntää, elämän arvostusta jne.

Otsikot valtaavat terrori-iskut ovat vain jäävuoren huippu. Pinnan alla on valtavan huolestuttava asenteellinen ja uskomuksellinen keski-aikaisuus, joiden tuloksista kertovat laajat kyselytutkimukset (pew research center) ja esimerkiksi YLE:ltä näytetty dokumentti Sharialaista Tanskassa.

Muslimit eivät voi enää syyttää länsimaita ja siirtolaisvaltoja omista ongelmistaan ja yhteisöjensä ongelmista. Muslimi - et ole enää uhri, etkä ole enää vähemmistöä. Nyt on katsottava peiliin!!

4

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ghfjgfhjghf

      Maltillistenkin muslimien olisi uudistuessaan jätettävä homoviha, käännynnäisten kuolemantuomioajattelu, muhamedin "pilkkaajille", piirtäjille ym annettavat fatwat ja väkivaltainen raivo - annettava musliminaisten pariutua vääräuskoisten kanssa ja muuttaa mitä kaikkea muita uskonpilareitaan..

      Sen haluan nähdä kun näin tapahtuu.

    • sven_

      islamilla ei ole mitään tekemistä islamin kanssa.

      • rauhanohjususkonto

        Vihervasemmistolainen ei näe tässä mitään ristiriitaa.


    • keskustelua.aikaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      13
      4070
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      239
      3840
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      17
      2394
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2364
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      42
      1796
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      69
      1666
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1498
    8. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1397
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1291
    10. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    Aihe