Tule, näe ja koe Tukholman villi mannermainen meno. Kävely keskustassa saattaa päättyä ennalta arvaamattomiin tapahtumiin, sillä humanitaarinen suurvalta on täynnä lähi-idän ihmeelistä eksotiikkaa.
Kevyt laukausten vaihto terroristien ja kulissia pystyssä pitävien poliisien välillä saa paatuneimmankin suvakin ajattelemaan. "Voi, miksi meillä ei tapahdu koskaan mitään"?
Kehotan äänestämään vihreitä, sillä emmehän mekään voi hypätä pois liikkuvasta junasta.
Kevyt laukausten vaihto terroristien ja kulissia pystyssä pitävien poliisien välillä saa paatuneimmankin suvakin ajattelemaan. "Voi, miksi meillä ei tapahdu koskaan mitään"?
Kehotan äänestämään vihreitä, sillä emmehän mekään voi hypätä pois liikkuvasta junasta.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei ole enää lällärihommaa Ruotsissa - kulttyyri on rikastunut
Pelottaa vähän, että hölmölä jää polkemaan paikalleen.
Toki jos Orpo ja Sipilä saavat taas matut houkuteltua tulemaan meille, niin saatamme saavuttaa rikkaan länsinaapurin.
mänänänän, älä sano ruotsalsiia rikkaudeksi, mtenee verorahoja niiden ruotsinikelen hyysäykseen
Islamilla ei ole mitään tekoa asian kanssa.
Maahanmuutto on rikkaus. Ei mulla tähän muuta.
Ettekö te harhaanjohdetut katso ja kuuntele yleä ?
Selvääkin selvempi sairauskohtaus tunnollisella autonkuljettajalla yllätti kesken iltapäivä ajon.
Minä kyllä pidän vastuullisena jos sama tapahtuu Suomessa omaisilleni kansan tapattaja ehdokkaita. Sitten kolisee henkiä.
Voisiko ajatella ? Että jos suuri joukko suomalaisia suvaitsevaisia politikoita asettuisi uskonnolisesti virittäytyneen kuorma-auton eteen hurmoksellisessa ihmisketjussa, ja toistaisi mantraa, "me emme anna pelolle valtaa", niin kaikki paha katoaisi maailmasta ?
Täytyy muistaa, että rasismi satuttaa paljon enemmän kuin väkijoukkoon ajetut kuorma-autot.
Moni onkin kuollut sanoihin, rekkahan on aineeton?
Muslimit eivät tapa. Rekat tappavat.
Tappavimpia ovat ns viimeiset sanat.
Kuten allahu akbar !!
No, oli miten oli, jos vastaava tapahtuu omaisilleni pidän henkilökohtaisesti huolen että kosto tulee tämän paskan tänne tilanneille.
no no, kyllä ne luterilaisetkin sekoavat välillä
Pidätetty on suomalainen aktivisti Petteri Luuntaus,isokokoinen,kova ääninen, tummiin pukeutunut ja pujopartainen Luuntaus saatiin kiinni paikallisesta pikaruokaravintolasta.
Pidätetty teki rajua vastarintaa,mutta antautui naiskonstaapelille saatuaan syödä annoksensa loppuun..
Supo on yhdistänyt Luuntauksen myös helsingin rautatientorin hirvittävään ulkomaalaisten insinööriopiskelijoiden leirin tuhopolton yritykseen.
Supo luokittelee Luuntauksen ei toivotuksi henkilöksi,ja harkitsee Luuntauksen karkoitusta Bahamalle kunhan hänet luovutetaan suomeen .
Luuntauksen tunnetuin tukija ja hyväntekijä on helsinkiläinen pastori Marjoona Turvakolo,joka on jo matkalla tukholmaan seurueensa kanssa.
Ovatko kaikki suvaitsevaiset puolueet ehtiineet sanoutua irti rasismista ja julistaa Luuntauksen pyhimykseksi ?
Saatiinpa taas suomalaiset syyllistettyä
TULE RUOTSIIN PUHU ENGLANITIA ,SINULLE VASTATAAN RUOTSIKSI
Pelolle ei saa antaa jalansijaa.
ei hätää. Risikko lupaa yhä tiukempia turvatoimia eduskunnan suojelemiseksi.
Soinin mukaan suomalaisia on yhä alueella
Saanko juna-laiva-juna menopaluun tulkilla?
Annoin ennakkoääneni Villi Kiivistölle, kiipeilee puihin kuin tarzan, vai menikö ääneni Annee Sinnepäin mäelle? En ole varma.
pääasia on kuitenkin se että, emma karim pääsee päättämään yhteisistä asioista, kuten turvapaikanhakijoiden kohtelusta silkkihanskoin
Olikohan jollekin yllätys. Pitäkää silmänne auki jos liikutte tuolla päin.
Ei ollut yllätys, jos oli ruotsalaisille niin on kovin ihmeellistä se. Ruotsi joka on laistanut kaikki viimeaikaiset sodat on nyt ytimessä. Vahingoniloa sen verran, että Ruotsin vanhat synnit maksetaan nyt. Meitin Helsinkiä ei oikein tunneta tai jos totta puhutaan emme ole koskaan sortaneet ketään vaan olleet alistettuja, itsenäisyyttäkin vasta 100 v. Rautatientorilta, jossa ne matut leiriytyy, on kovin lyhyt matka vaikkapa eduskuntatalolle. Jos heillä sattuisi siellä jotakin kättä pidempää olemaan mukana niin matka on lyhyt. Suomella on kuitenkin mielenkiintoinen maine sotakansana, ehkäpä meitä varotaan, tunnustellaan eikä tullakaan loppupeleihin asti mesomaan. Sillä se on meissä geeneissä, meinaan se hakkaapäälle! Siksi olemmekin niin hyviä rahanneuvottelijoita, sillä tätä puoltamme me itsekin varomme.
rauhanneuvottelijoita :)
Aloituksiahan poistuu kuin pohjois-koreassa konsanaan. Sillähän ne asiat hoituu, että aiheesta ei saa edes keskustella vaan ongelmia täytyy alkaa hautomaan kunnes...
(Kappas vain että tämäkin teksti poistetaan hetkessä)
Onkohan ylläpidossa peräti ihka aito hiekka-apina, vai pelkästään mamupatjahuora?
Jälkinmäinen.
Ne jälkimmäiset ovat pahimpia.
Viides kolonna maan sydämessä.
Kuinka mies voi seota uskonnosta noin täysin että pystyy tuollaisiin tekoihin. Ymmärrän vielä että naiset hurahtaa kaikenmaailman uskontoihin mutta että miehet! Voiko noita edes kutsua miehiksi?Suomalaisen miehen päätä ei uskonto ole sekoittanut ja eroaakin suuresti näistä uskon riivaamista tulokkaista.