Järkyttävintä näissä terrori-iskuissa on se, että se on sotaa ja nimenomaan siviileitä vastaan. Ja päättäjämme eivät tee mitään sen estämiseksi tai kansan suojelemiseksi. Ainostaan lässyttävät fraaseja ja pelkäävät kansan kostoiskua.
Järkkyä terroriteoissa
fobiini
11330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Äänestäkää Pressuja. Pressut oikeassa.
Se on sotaa ja Teemu Tammikko, ulkopoliittisen instituutin vanhempi tutkija, kertoo tämän jatkuvan ainakin yli 20 vuotta. Pahinta, että tämä sota valtiovallan erityissuojelussa! Ruumiita tulee!
Jotkut saavat teoista sopiva käsikassaran lisätä pökköä pesään. Näyttää siltä, että Saksa on niin hädissää velkatakuustensa kanssa, että lauantainakin kaksi tärkeintä "apostolia" tekevät töitä. Yhä edelleen yritetään Goldman & Sachsin aloitteesta kyhätä jollain yhteisellä nimittäjällä sitä suurta ja mahtavaa SAKSAN 4. valtakuntaa (=imperiumia).
Näistä uutisista tuli kuvienkin perusteella vahvasti tunne, että Saksan liittokanslerilla ja vv-ministerillä on paniikki ja samalla käytetään massiivisia keinoja estää mitään poikkeavaa:
1) Talous: Suurpankkien tuella kyhätään Saksan maa-alueelle pankkiirikeskuksia, houkutellaan niitä pois Frankfurtista
2) Geastapo vahvistuu: Merkel ei salli kompromisseja, hän on jalkauttanut vaihtoväestön Eurooppaan, nyt niiden vastustajat laitetaan kuriin.
Irtisanoutuminen Britanniasta: Saksan salajuoni nappata Lontoon kaupan jälkeen Brexit paljastui
By Vickiie Oliphant ja Monika Pallenberg
JULKAISTU: 16:35, la, 08 huhtikuu 2017 | PÄIVITETTY: 17:58, la, 08 huhtikuu 2017
http://www.express.co.uk/news/world/789581/Germany-move-European-Union-finance-banking-London-to-Frankfurt-Brexit
"Saksan salajuoni nappata Lontoossa toimivat pankkiiriliikkeet pois Britanniasta Brexitin jälkeen on paljastettu."
Ei kompromisseja! " Merkel ilmoittaa turvallisuusjoukkojen laajentumisesta Ruotsin kauhun jälkeen
By Oli Smith
JULKAISTU: 16:01, la, 08 huhtikuu 2017 | PÄIVITETTY: 16:28, la, 08 huhtikuu 2017
http://www.express.co.uk/news/world/789564/Merkel-security-forces-German-values-Swedish-terror
"Saksan liittokansleri on ilmoittanut suunnitelmistaan laajentaa turvahenkilöstöön maassa auttaa ....maanmiehet ja naisten kotonaan keskellä kasvava terrorismin uhka."
Korjaus:
"houkutellaan niitä pois Frankfurtista"
Siis houkutellaan pois Lontoosta, ensisijaisesti Frankfurtiin ja sitten Pariisiin. Silloin Englanti todella kärsisi. Mukana siis ne pankkiirit.
Tämä ei näytä nyt sodan henkiseltä, vaan moderninin hienostokerman Saksan talousimperiumin rakentamiselta.
Ja sitten mielenkiintoiset kommentit.
http://www.express.co.uk/news/world/789581/Germany-move-European-Union-finance-banking-London-to-Frankfurt-Brexit
1. "Olisin luullut, jos EU poisti passijärjestelmän oikeudet Lontoosta rajoittamalla kykyä käydä kauppaa. Ison-Britannian hallitus voisi tehdä valituksen WTO:hon aivan kuten EU ehdotti Yhdysvalloille teräksestä. Olosuhteet, jotka EU:ssa yrittävät asettaa ovat naurettavia, mistään käsittävät niin Hammond oli aivan oikeassa, jos malli on muutettava jälleen antamaan Britannian etuja. Olkoon niin, mätä EU, minun puolestani, ne eivät anna pätkääkään Britanniasa. Jos me tulla hyvin menestykkääksi veroparatiisiksi, ei ole mitään tekosyy pankkeja siirtymään"
2."No Saksa ei ole koskaan ollut ystävä Britannian he ovat juuri tehneet se näyttää ne ovat, jotta he voisivat tarttua mitä he voisivat erota EU nyt pehmeitä exet"
3. "Ellei EU romahtaa me kiusattu eurooppalainen imperiumi vieressä. Oikeastaan meitä ympäröi EU, eli kaikki naapurimaat ovat EU. Kyllä, voimme kauppaa muun maailman kanssa. Mutta Intia (väkiluku 1,2 miljardia euroa), Kiina (populaatio 1 miljardi), Japani (väestö 250 miljoonaa), USA (väestö 350 miljoonaa), EU: n (väkiluku 500 miljoonaa) .. ne ovat suuria markkinoita vipuvaikutus. Sen vain taloudellinen tosiasia. Hyvin todennäköistä Lontoon tulla veroparatiisi rankan Brexit."
4. "Sitä ei tule tapahtumaan. Frankfurtissa on hirveä paikka ja pankkiirit eivät halua asua siellä. Missään tapauksessa se ei ole infrastruktuuria tehdä sitä ja kielen. Mutta pahempaa pankit eivät halua toimia Saksan sääntelyjärjestelmissä. Tämä yksin pitää pankki- Britanniassa."
5. "Eu Saksan ja Ranskan kanssa ovat yrittäneet anastaa rahoituspalveluja Lontoon vuosia aikaisemmin. Brexit oli jopa kortit."
6. "Valitettavasti tämä tuli aina olemaan lopputulos ..... onko se Brexit jälkeen tai ei, kun lakeja ja toimivalta siirrettiin Brysseliin. Tämä oli lopullinen suunnitelma alusta alkaen ... se alkoi vuosikymmeniä sitten tehdä Saksa numero 1 Vallan keskus (Power House) Euroopassa. Kuten sanoin aiemmin ei tarvita laukausta vihassa ....... vararikkoon Euroopassa yhdellä diktatuurilla = Saksa.
Poliittinen ja taloudellinen ylivalta on uusi WW3 Saksan. Merkel oli loppujen idästä Saksan ....... kertoo paljon ....... Mikä on paras tapa voittaa naapurit ampumatta luotiakaan ..... konkurssiin niitä, tehdä sodan liian tuskallista, liian kallista, jotta naapurit syödä kämmeneltä. Pidä heitä kiristyslunnaissa, koska ne ovat nyt teidän nukkeja tanssia teidän jokaisen tarpeeseen.
Tyhmät , Yhdistynyt kuningaskunta heräsi heidän juonitteluun ennenkuin tarttui tähän Saksan suunnitelmaan. Saksa ovat p *** ed (? saalisti) pois, koska niiden suunnitelman eteneminen on nyt häiriintynyt ....... Brexit loi paineaallon Eurooppaan ja jäsenvaltiot ovat nousemassa.
Lontoo puolestaan pyrkii eroon tällaisista hullut ja estää heitä heidän yleissuunnitelmaa ...... Euroopan muuttumisesta massiivisen saksalaisen mestarin supervaltioksi. No ei enää, bye bye Bryssel - Saksa ....... ympärilläsi on putoaminen. Lontoo pelasti, että suunnitelmanne säilyy hengissä ..... kiitos, kun kerroitte etukäteen Britannialle ja niille ihmisille, te tyhmät. Kuitenkin useimmilla oli tunne, että se oli perimmäinen pelin henki."
Toivoin, että ahneille tulisi paskainen loppu. Saksa saisi "tuhotua", sitä en tiedä, millä keinolla. Toivottavasti ei kestä enää 20 vuotta, vaan korkeintaan 2 vuotta ja sekin on liian kauan.
Nuo em. jutut antoivat taas tylyn, mahtavaa/ylivoimaisen valtion juonittelusta niin tosi pahan kuvan nykyajassa. En ymmärrä, miksi Saksa on yleensä alkanut talousmahtia kyhäämän ja miksi alkoi taata EU:n velkoja. Siitä kirjoitettiin, että EU-rahoituksella, joka on massiivisen vääristynyt kootaan turvallisuusympäristöä Saksan omaisuuksille. Sitten itse valitsevat entisen "stasi-agentin" liittokansleriksi, jolla on valtaisa islam-sympatia. Kun jollakin on kombinaatio: maailmanparantaminen, vallan otto, suurvalta vallanotto, kommunismi, uskonnollisuus, hyväntekeväisyys, niin tuloksena ei voi olla mitään muuta kuin kaaos.
Jos alkaa liikaa olemaan pupu pöksyssä niinkuin aloittajalla, niin
http://yle.fi/uutiset/3-9555134?origin=rss
Älä nyt menetä yöuniasi ja tärise :-)
Oikeamedia kirjoittaa, että Tukholman iskun tehnyt oli laittomasti maassa oleva turvapaikanhakija. (Eihän meillä niitä ole!) Oli saanut hylyn tammikussa ja oleskeli Ruotsissa toisella henkilöllisyydellä. Koska suora linkkini uutiseen sensuroitiin, googlatkaa ko lehti, kun goolea ei vielä sensuroida.
pimitetään viimeiseen asti, saatanan kätyrit!
Heh, tämä punahilkka satusetä antaa nyt lausuntoja Katalonian tilanteesta.
Lääkkeet selvästi taas jätetty ottamatta. Harhaisuuden lisääntyminen on avohoidon huonoja puolia, kun kukaan ei valvo, että ne pillerit syödään ajallaan.