Paljonko on tullut jo voittoa kassaan

jonka Kokoomuksen Katainen antoi Kreikkaan?
13126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Juttahan(sd) hoiti sen rahojen turvaamisen.

Äänestä
  • kun kattoo tulee kyllä mieleen että Kokoomuksen Katainen sen lainan antamisen nerokkuutta selittäis.

    Äänestä

Niitä voittojahan ei oteta rahana.. Saamme koko ajan Kreikan kautta valmiiksi korkeasti koulutettua työvoimaa! MAHTAVAT VOITOT!!

1Äänestä

Katainen ei ole antanut mitään Kreikkaan toope,
keksi jo parempia trolleja tää on vanha ja väsynyt valhe

Äänestä
  • mistäs ne voitot muka tulee joista Katainen tuossa videossa kertoo?

    Äänestä

Ison pankin tiliote maksaa niin paljon, että rahat riittävät vain veikkaamiseen ikivanhan tiliotteen pohjalta.

Äänestä

Voittoa ei tällä kertaa valitettavasti tullut, joten täytyy virittää uudet verkot siinä toivossa, että jospa sitten. Siis heitetään taas vähintäänkin saman verran seuraavaan arvontaan. Melkein sama, että panostettaisiin lottoarvontaan. Ero on vaan siinä, että voiton saaminen on huomattavasti epävarmempaa.

Äänestä

Varovaisen arvion mukaan Kreikan talouden pelastamisen ansiosta Suomi on "tienannut" 50-100 miljardia euroa sen ansiosta, että Euroopan talouskaaos estettiin. Kun USA:ssa vuonna 2007 yksi ainoa pankki eli Lehman Brothers päästettiin konkurssiin eikä sitä pelastettu, niin se tuli maksamaan Suomen taloudelle YKSISTÄÄN SEURAAVANA vuonna 8 miljardia euroa, minkä verran Suomen verotuotot sinä vuonna laskivat kyseisen konkurssin aiheuttaman maailmantalouden heikentymisen seurauksena.

Kuinka TYHMÄ sitä pitää ollakaan, että joku vieläkin jaksaa ihmetellä, että minkä vuoksi niitä takuita on annettu???!! HALOO!!! KOP KOP KOP!! ONKO SEN PÄÄN SISÄLLÄ MITÄÄN???

:D

Äänestä
  • mahdollista että laittaisit jotain faktoja asioista?

    Äänestä

Minä kyllä cocoomuslaisen mieheni ja hybridilasteni kanssa olimme täti-tiukkoja.

Äänestä
  • Täällä näköjään joillakin on päässyt menemään ohi, että jopa persujenkin johto on jo aikapäiviä sitten ymmärtänyt, miksi tukia on pitänyt antaa, koskapa hyväksyivät Kreikan kolmannen tukipaketin. Mutta näemmä kenttäväelle asia on jäänyt vieläkin epäselväksi, koskapa täällä soittavat vieläkin tuota vanhaa levyä :D

    Äänestä

  • Toistetaan sama pyyntö. Siis anna jotain linkkejä faktoihin! Täällä on niin helppoa vetää hihasta jotain lukuja, jotka ovat täyttä potaskaa. On aivan turha vedota poliittisiin takinkääntäjiin. Politiikka on politiikkaa ja se on aivan eri, kuin totuus. Jäädään siis odottamaan faktoja, ei hihastavetoja.

    Äänestä

Sinne kun panee varansa huomaa jokainen kun tulevat pyytämään lisää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lainasta kirjoitti:

jonka Kokoomuksen Katainen antoi Kreikkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu