Seuraavissa eduskuntavaaleissa 2019. Tämä matu rikollisten ja terroristien toiminta, tulee kiihtymään Suomessa, lähivuosina huomattavasti. Vihervasemmistolaisten voitto nyt vaaleissa oli, "hyvä juttu", koska nyt voidaan seurata, seuraavina vuosina, "mitä kylvää sitä niittää." Suomalaiset kyllästyvät täysin, tulevina lähivuosina, suvakkeihin ja matuihin. Nyt joka pysyy vahvana ja vastustaa näkyvästi matupolitiikkaa on vahvoilla seuraavissa eduskuntavaaleissa.
Perussuomalaisten jytky tulee
Ollaan.valmiina
11129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Persuja syvälle sydämeen sattuu...
Persut vielä nousee---uudet vetäjät uudet systeemit !!!!
Suomi, täällä kaukana kaikesta, tulee vihervasemmistolaisuudessakin taas jälkijunassa. Muu Eurooppa on kovaa vauhtia hylkäämässä matuaatteen ja tiukentamassa lakeja, meillä edelleen unelmoidaan ja halataan maailmaan. Siksihän tänne pakkaa niin paljon vieraita, koska muualla Euroopassa alkaa olla täyttä ja maa polttaa. Suomi aivan konkreettisesti viimeinen etappi, pohjoisemmaksi ei enää pääse, siis tänne jäävät, jos se sallitaan ja näillä näkyvin ilmeisesti sallitaan.
Ensimmäisenä asiana korjaisin tuon nimittelyn "persu". Soini hyväksyi sen, mutta se on täysin väärin lyhennetty Perussuomalaisista. Se on vihasana, ja se pitäisi lailla kieltää. PeSu on oikea muoto, jos vertaa muihin puolueisiin. Ja kaikenmaailman jytkyt pitää unohtaa menneeseen. Jos muut käyttävät haukkusanoja, niin se on heidän asiansa, mutta oman väen olisi käytettävä oikeita sanoja.
Ollaan tosiaan joo asiallisia kuten persutkin. Nyt ihan kulkaa ryhdistäydytään kaikki.
KAnsallinen KOkoomus = KAKO
Siis KAKO , K A K O .
Miksi KAkolan KAhelien KAKO ei ole käytössä???????
ja KEPU on KEPU tai KEPULI
Vihreät = Virheät, VI-PU
Vasemmistoliitto = VA-LI ... VALE
Lötky tulee.
Kannatus+on+sitten+4-5+%+luokkaa
Suomessa on surkein hallitus "ikinä"
Bersereikäner-Sipipipilä ovat Katalaisen värväämiä sätkyukkoja.
Ostettu/Lahjottu Soini vaan lentelee ympäriinsä eikä välitä paskaakaan mitä Bersner-Sipipilä puuhaavat. Tai välillä sentään... vielä pahempi....vaalikeskustelussa kehtaa vielä puolustella Berner-Sipipipilä toimintaa ja väärin kohdistettuja leikkauksia. Ja samoin tuo Simon Elo puolustelee hulluja hallitustoimia vielä vaalien jälkeenkin!?
Tuollainen Berner-Sipilän perseennuolija Perse-Soini joutaakin hävitä !!!!!!!
Lahjottu läskimaha pihalle heti, ja uusi nimi, lyhenne puolueelle!!!!!
Tosi fiksu Laura Huhtasaari tilalle !!
Persuilla on aina ennen vaaleja noita unelmia (omasta politiikastaan) kuten suvaitsevaisilla omansa. Ero on vain siinä että suvakit pitää linjansa mutta perseet riisuu vaalien jälkeen persupaltoonsa ja alta kuoriutuu vih.vasuri.demari.kokkare sekamelska.
Turha enää elämöidä maahanmuuton vastustajana ym. Myöntäkää vaan että housuun ja vähän myös reisille meni.
Hävettää vieläkin että menin niihin soinin palopuheisiin edellisissä eduskunta vaaleissa.