Kuka ei poikiaan auttaisi?

17310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Miksi täällä, kukas kustantaa elannon diskorahat ja terveyden ylläpidot, mikäs on lopputarkoitus juketsiin tääläoloon, hupiakos touhut piikiin.

Äänestä
  • Aloittaja

    Sinullekin ovat vanhemmat antaneet discorahat. Ottolapsi ei kai ole sen huonompi kuin biologinen?

    Äänestä

  • nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

    Sinullekin ovat vanhemmat antaneet discorahat. Ottolapsi ei kai ole sen huonompi kuin biologinen?

    Sinä sen sanoit eikä kukaan muu, että mikä motiivi on.. No valtion rahojen lisäksi saavat parit kinderit.

    Äänestä

  • Toivottavas on tarpeeksi lippaita ja kuteja, jotta saa vetää kuin vesiletkulla ja rajattomasti.

    Äänestä

Not tampion unelmaa.

Äänestä
  • Näitä kun yhtä syöttää miljona lisää vaanimassa, tuosta ei mitään heru ei kellekkään.

    Äänestä

Tuoltakin vanhukselta saattaa pää katketa yllättäen. Hyysää sotarikollisia ja entisiä irakin armeijan sotilaskarkureita.

Äänestä
  • Sotilas karkurit on tänne tullet lekotelemaan mitään tekemättöminä muutakuin omiansa vaatimaan ja kaikki vääräuskoisilta heille.

    Äänestä

  • Kauhavallakin on laaja ammatikunta tullut nyt näitä kauhavan merkkituotteen käyttäjiä ja aina völijyssä -kurkut mielessä.

    tämähän on näille kunnia asia, mitä vääräuskoisille pitää tehä.

    Äänestä

Oikein ihana homous huokui kuvasta, ilmankos on perheetön, kuten Nuoris tulevaisuus.
Montakos "poikaa" ittelläs on kämpillä?

Äänestä

Minä haluaisin eksoottisia täysi ikäisiä naisia ottotyttäriksi.Tekisimme lattialle makuupaikan kun kaikki emme mahtuisi samaan sänkyyn,poistuisimme makuupaikalta ainoastaan vessaan,kauppaan ja sossuun hakemaan rahaa.Tämä olisi sitä oikeaa monikulttuurisuutta ja maahan muuttoa jonka jokainen mies varmasti hyväksyy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Autatko lastasi kun hänellä on hätä? Jotkut auttavat.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/han/kukapa-ei-poikiaan-auttaisi-kuusikymppisesta-teppo-saaresta-tuli-isa-kolmelle-turvapaikanhakijalle/?shared=965483-31e5a2fd-500

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu