Vihervasemmistopopulistien Unelma koki Suuren Takaiskun!
Iltalehti: "Sisäministeri Paula Risikon (ko.) ehdotus pakolaiskiintiön nostamisesta ensi vuonna edustaa vain kokoomuksen kantaa, sanoo perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Sampo Terho.
Hänen mielestään Suomella ei ole varaa nostaa humanitaarisen maahanmuuton kustannuksia.
Terho sanoo, että Suomi on tehnyt osansa muun muassa toissa vuoden turvapaikkakriisin hoidossa. Hänen mukaansa näitä kustannuksia maksetaan vielä pitkään.
Terhon mukaan pakolaiskiintiön nostamisesta ei ole keskusteltu eikä keskustella."
Iltalehti: "Sisäministeri Paula Risikon (ko.) ehdotus pakolaiskiintiön nostamisesta ensi vuonna edustaa vain kokoomuksen kantaa, sanoo perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Sampo Terho.
Hänen mielestään Suomella ei ole varaa nostaa humanitaarisen maahanmuuton kustannuksia.
Terho sanoo, että Suomi on tehnyt osansa muun muassa toissa vuoden turvapaikkakriisin hoidossa. Hänen mukaansa näitä kustannuksia maksetaan vielä pitkään.
Terhon mukaan pakolaiskiintiön nostamisesta ei ole keskusteltu eikä keskustella."
Vastaukset 29
Vanhimmat
Pitääköhän pintansa?
Opposiittimet auttaa Hallitusta ja Persut jää asiassa opposiittimeen.
Ministeri Paula Rusakko on päästänyt suustaan Suomen härskeimmän aprillipilan, se kuuluu näin "Pidämme huolta kaikista sikavirusrokotteesta saaneista lapsista ja heidän vanhemmistaan, heitä ei jätetä yksin".
Hän tarkoitti varmasti Ison Iljetyksen, kahdelle jalalle nostetun SIAN, TIMO SOININ opetuslapsien, näiden mitättömien typerysten, joiden todellisen arvon äänestäjät juuri punnitsivat ja kevyeksi havaitsivat.
Iso iljetys, kahdelle jalalle nostettu piereskelevä sika, TIMO SOINI jatkaa äärimmäisen epäisänmaallista linjaansa. Ryssänkiima on vähentynyt, mutta valeet elävät.
Kanisteri Paula Rusakko EI ole koskaan pitänyt lupauksiaan...EI edes ollessaan vielä seinäjoen sairaanhoitajakoulun johtajana jo tuolloin valehteli ummet ja lammet.
"Pidämme huolta kaikista sikavirusrokotteesta saaneista lapsista ja heidän vanhemmistaan, heitä ei jätetä yksin"
Tuo on törkein valhe mitä tuo ämmä on suustaan päästänyt (Olen jo vuosia koettanut kysyä asiasta kanisteri Risikolta...vaan EI SUOSTU vastaamaan)
Toinen asia mikä todistaa tuon Rusakon härskin valehtelun on tämä Kauhavan lentosotakoulun lopettamis päätös (kun tämä VALEHTELIJA Stefan Wallin päätti lopettaa sen) Rusakko NIIN kovin lupasi pitää Kauhavalaisten puolta asiassa että lentosotakoulua ei lopeteta...näin hän hehkutteli paikallisissa lehdissä.....lopputulos EI MITÄÄN tehnyt asian eteen.
Provot yrittävät väittää että nykyhallitus tai persut erityisesti toivoisivat tulijoita Suomeen yli maan kantokyvyn.
Selvää että kyseistä viestiä vievät eteenpäin sitä todellisuudessa toivovat eli vihervasemmisto. Esimerkki vihervasemmiston toiveista:
Uusi Suomi: "Helsingin kaupunkisuunnittelu- ja kiinteistötoimen apulaiskaupunginjohtaja, pormestariehdokas Anni Sinnemäki (vihr.) sanoo blogissaan, että mielenosoittaminen on monille kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneille ja vastaanottokeskuksesta poistetuille ainoa jäljellä oleva vaihtoehto.
–Kun Suomen hallitus käänsi selkänsä, helsinkiläiset eivät kääntäneet. Helsinkiläiset näyttivät, että he tukevat kotimaidensa sotaa ja vainoa paenneita ihmisiä. Helsinkiläiset toivat poliisilaitoksen pihalla rekisteröitymistä odottaville turvapaikanhakijoille ruokaa ja majoittivat ihmisiä koteihinsa. Helsinkiläiset keräsivät vastaanottokeskusten asukkaille lämpimiä vaatteita talveksi. Helsinkiläiset ovat tukeneet mielenosoittajia, kun tässä kaupungissa vähemmistössä olevien rasistien viha purkautuu väkivaltaisin sanoin ja teoin. Helsinkiläiset järjestivät Rautatientorin mielenosoitukselle talkoovoimin tukikonsertin ja ruokaa, kerhoja vastaanottokeskusten lapsille, jalkapallo-otteluita nuorille ja useita mielenosoituksia osoittaakseen, että me emme hyväksy rasismia. Me sanomme tervetuloa."
Toivottavasti Risikko pitää päänsä. Ihme tyyppi tuo terho, mistään ei neuvotella. Mitä diktaattoreita nuo persut ovat?
Tuhoamisesta ei neuvotella
Seinä on tyhjä. Sieltä ei saa enää rahaa.
Sais ensin Maa tyhjennettyä edellisistä !
Risikolla ei siis ollutkaan aikomusta nostaa kiintiöitä. Tämä näytelmä käytiin vain jotta voitiin tukea hallituskumppanin puheenjohtaja kilvassa Sampo Terhoa.
Ei epäselvyyttä. Linja pitää, nyt ja tulevaisuudessakin.
Kaikille selvä asia.
Tai no:
Paitsi 'vaalivoitosta' krapulailsille, jotka eivät siis ole nykyhallituksessa!
Jaahas, tämä risikkoska juttukin on sitten pelkkää median valetta. Tätä sontaa tulee joka paikassa vastaan. Mikä sairaus medialla on, että valehtelee ja vääristelee?
Onko mediavalta noussut päähän ja tuntuu että se on väkevämpää kun pissi.
Kova on koulu näillä median ihmisillä. Valehtelu ei koskaan ole ollut ihmisten mieleen.
Ensin 3000 takaisin ja sitten vasta taustat selviksi ja kolme maahamme, tämä maa ei ole enää kohta meidän.
Paperittomat pitäisi palauttaa siihen maahan takaisin mistä tulivat rajan yli Suomeen.
Tämä vain olisi oikeus ja kohtuus. Suomen rajan yli voi tulla täysin turvallisista maista.
Hyvä niksi kerätä persujen sympatiat terholle ja pelata h-aho pois persujen pj-kisasta. Nyt terho näyttäytyy jämäkkänä johtajana. Kokoomus ja kepu tekee kaikkensa jotta hahmo h-aho pudotetaan kyydistä.
Turhaa löpinää. Soini hyväksyy mitä vaan kieli kokoomuksen perseessä!
Jos maahan otetaan lisää verovaroilla elätettäviä, niin verovaroista palkkansa saavien valtion ja kuntien virkamiesten sekä poliitikkojen veroista muodostuvat palkat pitäisi puolittaa.
Ja kaikilta persujen kannattajilta myös. Koska persuthan mamutuksesta nykyään vastaa.
Meillä on oikeus puolustaa rajojamme. Jos suvakit haluavat olla mamujen seurassa kehotan menemään sinne missä ne asuvat.... eipä tarvitse suomalaisia katsella..
Persujen tapa puolustaa rajojamme oli ottaa viime vuonna 36 000 uutta mamua!
Kalliiksi tulee meille työssäkäyville kansalaisille persujen tavat!
Minkäs sortin duunissa sitä ollaan kun tänne ehdit kirjoittelemaan?
Eikun takas tienaamaan!
Mistä lähtien Orpo on ollut persujen riveissä???
Onko OIKEISTOpuolueilla jotain ongelmia hallituksen linjavedossa?
Se on nyt vaan sovittu hallitusohjelmassa, että aputakiaispuolue on hiljaa, kun isommat päättää.
Juuri näin, oppositiotakiaisten kannattaisi keskittyä miettimään mites siellä valtuustoissa aiotaan saada jotakin kuntavaalilupauksista jopa läpi!
Tästäkin ketjusta on kaikki Soinia ja hänen ministerikiimaansa arvostelevat viestit poistettu. On tainnut rökäletappio vaaleissa ottaa palstan "poliisin" kupoliin?
Arvaa itse.. Menee persupalatsi vasaran alle ja törkyturvat joutuu takasi potkukelkan lykkijöiksi!
Deal with it, Greeno-Marxist bitches!
hienoa että saimme samalla kulttuuripuolelle myös määrätietoisen hallitusammattilaisen!