onko joku twitter tai fbook arvokas kanava?

ei minusta minkää maan presidentin tms. pitäisi kuulutella jossai "twitterissä"

minä luen nämä fbookit , twitterit ja muut semmoiseks "toisen käden" höpökanaviksi

mikä sitten olisi sopivin, ehkä kunkin maan yleisradio yhtiöllä tai isommilla mainoskanavilla olisi oma blogi, johon tavara tulisi sen maan johtajilta
466
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nimenomaan. Ihan sama asia kuin että UKK olisi ilmoitellut politiikastaan jossain Jallun peräsivuilla.

1Äänestä
  • hienoa että joku samaa mieltä asiasta

    1Äänestä

Tai Tarja olisi laittanut fbookiin belfiensä.

1Äänestä

Kuinka paljon pressalle ja poliitikoille maksetaan noiden turhakkeiden mainostamisesta? Miksi verovaroilla toimiva Ylekin markkinoi noita?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


makesomesensee kirjoitti:

ei minusta minkää maan presidentin tms. pitäisi kuulutella jossai "twitterissä"

minä luen nämä fbookit , twitterit ja muut semmoiseks "toisen käden" höpökanaviksi

mikä sitten olisi sopivin, ehkä kunkin maan yleisradio yhtiöllä tai isommilla mainoskanavilla olisi oma blogi, johon tavara tulisi sen maan johtajilta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu