Ottawa - Boston
Ottawa oli ensimmäisessä ottelu paljon parempi joukkue, Boston meni mm. toisen erän kokonaan ilman maalia kohden saatua laukausta. Tuukka Rask seisoi päällään autofellaatiota harjoittaen ja varasti voiton. Bostonilta on sivussa tärkeä sentteri Krejci. Hänen lisäksi Bostonilla on kolme loukkaantumista jo ennestään ohueen pakkikalustoon, kun Miller telottiin viime pelissä. -Lumiukko ei ymmärtänyt, miksi Ottawasta oli tehty altavastaaja ensimmäiseen otteluun eikä ymmärrä tämänkään ottelun kohdalla. Ottawa lapuille 2.80 - heikot epävarmat koltiaiset voivat laittaa money linenä vähän päälle kahden kertoimella.
Ottawa oli ensimmäisessä ottelu paljon parempi joukkue, Boston meni mm. toisen erän kokonaan ilman maalia kohden saatua laukausta. Tuukka Rask seisoi päällään autofellaatiota harjoittaen ja varasti voiton. Bostonilta on sivussa tärkeä sentteri Krejci. Hänen lisäksi Bostonilla on kolme loukkaantumista jo ennestään ohueen pakkikalustoon, kun Miller telottiin viime pelissä. -Lumiukko ei ymmärtänyt, miksi Ottawasta oli tehty altavastaaja ensimmäiseen otteluun eikä ymmärrä tämänkään ottelun kohdalla. Ottawa lapuille 2.80 - heikot epävarmat koltiaiset voivat laittaa money linenä vähän päälle kahden kertoimella.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Risti.
Jos kassisi olisivat laskeutuneet aikanaan normaalisti ymmärtäisit pysytellä hiljaa miesten palstalla. Mahtaa perseesi olla kipeä jatkuvasta satulajumpasta.
Hyvä haku. Lumpparin vihjeitä on aina viihdyttävää lukea, vaikkeivät ne osuisikaan. Kyöstihän on nyt onnensa kukkuloilla, koska Pool haki pakkovoiton Albionista. Unitedin pistemenetys meneillään olevasta matsista olisi vain bonus-kirsikka terskannupin päällä. United meni tosin juuri 1-0 johtoon, mutta sekään ei latista juhlatunnelmaa, koska Unitedin loppukauden ohjelma on uskomattoman vaikea (vieraissa mm. Man City, Burnley, Arsenal, Tottenham), lisärasitteena UEL. Kotikorsussa aletaan jo viritellä skumppajäitä Poolin ensi kauden UCL-paikan vuoksi. Noh, itse asiassa Kyösti on jo tänään pistänyt tuulensuojaan 5-6 Nobista, eihän sitä muuten uskalla Poolin vierasmatsia katsella. Nyt näyttää ihan hyvältä Poolin kannalta, mutta täytyy toivoa, että brassit pysyisivät kunnossa, koska Lallanan poissaollessa ja Sturren haahuillessa varjojen mailla he kannattavat Poolia. Fundamentalistisupporterit tosin toivovat, että Pool ei pääsisi UCL:ään eikä varsinkaan UEL:ään, koska vain Premiershipin mestaruus merkitsee, mutta faktahan on se, että jos seura pelaa UCL:ssä, se nostaa seuran kiinnostavuutta muiden pelaajien keskuudessa. Poolin kukkaro ei ole yhtä suuri kuin Barcan kukkaro, eikä se voi houkutella kaikkein suurimpia tähtiä Anfieldille, mutta jos se pelaa ensi kaudella Tsämppäreiden Liigassa, niin keskisuuret varsinkin Bundesliigan tähdet ovat taatusti kiinnostuneita Poolista. Varmaan Poolin scoutit ovat korvat höröllään myös Hollannin suuntaan, koska sieltähän ovat Euroopan-uransa alkaneet sellaisetkin suuruudet kuten Romario ja Luis Suarez. Kaipa myös Litti voidaan laskea samaan kategoriaan, koska Suomesta taitaa olla pitempi matka Euroopan suuriin sarjoihin kuin Brasilista, kjäh kjäh.
Se jalkkiksesta, seuraavaksi lätkää...
How about them Pekka Rinne and Kasperi Kapanen! Rinteen 2. nolla putkeen ei ollut järisyttävä ylläri, mutta lerppahuuli Kapasen pari maalia olivat. Kyöstihän pienimuotoisesti toivoo, että Toronto pelaisi hyvät pleijarit, mutta eihän hän koskaan osannut edes aavistaa, että Kapasen akan poika nousisi näin isoon rooliin. Hieno suoritus, ei voi muuta kuin nostaa Cubs-lippalakkia! Jos on Suomi saanut runkosarjassa hävetä Dallasin Niemen & Lehtosen imurointia, niin onneksi meiltä löytyy vielä onnistujiakin et sillei hei! Kyöstihän ei seuraa erityisesti suomipoikia, vaan toivoo tällä hetkellä, että Auston M. löytäisi uudelleen maalijyvän. Patrik Laine sen runkosarjan lopussa kadotti, liekö sitten syy järkälemäisen rasituksen? Kyösti on tyytyväinen, ettei Laine lähtenyt MM-höntsään, koska joskushan tosimiehenkin on levättävä, röyh ja näkemiin.
Laineen poika tulee olemaan jo kolmikymppisenä täysi kehäraakki kiekkoilijana. Isot miehet eivät kestä pitkään ja paikat täysin hajalla. Voi jäädä ura lyhyeksikin kun heti eka kaudella otti melkoisen pommin avojäällä vastaan. Jos ensi kaudellakin tärähtää ennustan lyhyttä uraa Laineelle. Harmittavan turhaan joukkueeseen joutui Laineen poika. Winnipegiä ei olisi pitänyt enää uudestaan henkiin puhaltaa. Riittää kun muut kanukit taapertavat kilpaa
Ehkä naurettavinta on perustaa joukkue Las Vegasiin. Siinä taitaa jäädä monella vierasjoukkueella itse peli sivuosaan kun suurimmalla osalla pelaajista liikkuu mielessä ihan muut jutut. No sillä jutulla on jääkiekon kanssa sen verran yhtäläisyyttä, että siinäkin sohitaan kepillä kohti maalia ja yritetään toimittaa paketti rysään.. Pahimmat Taavetin kaltaiset pelinarkomaanit menevät sitten kasinoille tärväämään liian helpolla tienaamansa miljoonat.