Onko Perussuomalainen kantasuomalainen?

Minusta on suurimmaksi osaksi, äänestin Vihreätä, se on paras.
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ei,tyypillinen persu on perseellään elantonsa hankkiva taksin- tai trakorinkuljettaja
jolla ei ole henkistä elämää olemassakaan.Metaforana tämä sopii kaikkiin tuon populaa-
tion jäseniin jonka valituksilla ei ole äärtä ei laitaa. Ymmärrän hyvin että auton- ja traktorin-
hytti ei ole paras paikka uusille ajatuksille mutta yrittäkää edes.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaalit2017 kirjoitti:

Minusta on suurimmaksi osaksi, äänestin Vihreätä, se on paras.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu