Suomeenkin pitäisi saada kaupunkien ulkopuolelle ns konteista maahanmuuttajille hökkelikylät tilapäistä asumista varten Ennenkuin ne palautetaan takas islamilaisen kulttuurin pariin ,nyt on jo nähty ettei länsimainen elämäntyyli sovi heille.vai päätyykö suomi sisällissotaan maahanmuuttajia vastaan???
hökkelikylät
madeinfinlandia
8188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei vaan juuri keskelle hesaa, ja sitte sinne muutama matu tötterö torneineen, josta saavat ulista yöt ja päivät läpeensä. Samalla muu Suomi puhdistuu matuista ja täyttää matukylä hesan ihan kokonaan.
rautatien torilla on jo hökkelikylän esiaste, itse ajattelin mennä kesälomalla telttailemaan siihen viereen lapsineni ja koirineni, ja ukko mukaan tietysti ja pallogrilli, ja eväät viikoksi, ja,ja,ja, tervetuloa muutkin, heinäkuussa tavataan......
Noo. Kehitys kulkee vääjäämättä siihen suuntaan että ainakin pääkaupunkiseudulle tulee syntymään slummeja. Tämä on yleismaailmallinen ilmiö metropolien liepeillä ja Helsinki tuskin tulee tekemään poikkeusta kehityskulusta.
Asukkaina näissä hökkelikylissä on kaikenmaailman väkeä , sekä maahanmuuttajia että etenkin enenevässä määrin tänne kulkeutuvia ns " paperittomia" ihmisiä . Kantaväestöä tulee myös olemaan sankoin joukoin slummien asukkaina tulevaisuudessa.
Siihen suuntaan tämä maailmanmeno näyttää kulkevan. Kaikille ei tule hyvinvointia enää tulevaisuudessa Suomessakaan riittämään , ellei ymmärretä alkaa sopeuttamaan yhteisiä menoja kansantalouden kantokyvyn mukaan. Meillä on valtaa pitämässä erilaisia opportunisti-ryhmiä jotka eivät näe huomista pidemmälle , joten hiljalleen rapautuva hyvinvointi ja eri ryhmien kasvava itsekkyys ovat ainoita asioita mitä meidän poliitikkomme saavat aikaan.
Yhteen hiileen puhaltaminen ja tosiasioiden tunnustaminen eivät näytä onnistuvan Suomessa , enää nykyporukalta.
Juu, kontteihin kyllä, mutta ei matut vaan suomalaiset! Tähän se menee kun muuten ei asunnot riitä 62 miljoonalle matulle, jotka kok-rkp-vihr älyn jättiläiset vaativat Suomeen. Kato kun matut on tottuneet lämpöön ja suomalaiset kestävät talven niinku luonnostaan. Peltinen kontti on hvetin kylmä talvella.
Täytyy tehdä niin että kaikki jotka saavat kielteisen turvapaikkapäätöksen ( ilman valitusmahdollisuutta tai että uutta hakemusta pistetään vireille) siirretään Tornioon perustettavaan parakkileiriin jossa ei ole mitään mukavuuksia. Ketään ei pakoteta lähtemään mihinkään, mutta leiriltä menee piikkilankojen suojaama käytävä Haaparannan puolelle jos tekee mieli Ruotsin puolelle. Suomeen ei enää pääse.
Hökkelikylät tulee kyllä, ensin hökkelöityvät vanhat kerrostaloasunnot, sen jälkeen alkaa ilmestyä kontteja köyhille suomalaisille. Sen jälkeen loput tulijat menevät konttifaveloihin, joita alkaa kaupunkien liepeille muodostua.
Se on ihan luonnonlaki, ison ruokaa tihkuvan olion (helsinki) ympärille muodostuu loisten pesät, tottakai jokainen ruuan perässä juoksee.
Suomi niminen Valtio ja sen lainsäädäntö rangaistuksineen on kehitetty sadanvuoden aikana Suomalaisia varten. Muualta maailmasta tulleet eivät välitä tuon taivaallista laistamme jos ja kun tahtovat tehdä täällä rikoksia, vankilammekin ovat heille kuin hotellilomia voimien ja rikostaitojen kerämiseksi tulevia suurempia tempauksia varten. Ulkomaalaisia kriminaaleja ja paperittomia varten pitää rakentaa aivan erilaisia säilöpaikkoja, koska heidän tavoitteensakkin ovat erilaisia kuin kantasuomalaisten.
Konttikylät on hyvä idea, mutta niihin pitäisi siirtää kaupunkien keskustoista köyhät ja vanhukset, jotta keskustoissa vapautuisi asuntoja yhä kasvaville maahanmuuttajamassoille, joita vaalivoitto vaatii meitä Suomeen enenevässä määrin asuttamaan.