Mitä tapahtuu uskonlahkoissa

Kannattaa lukea tämä kirja, etenkin jos asut Kihniöllä! http://m.iltalehti.fi/uutiset/201704122200099715_uu.shtml
81334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jep, luinkin jutun Hesarista. Ajatuksia herättävä artikkeli. Mutta en yllättynyt aiheesta tai sisällöstä, olen nimittäin itse ajatellut lahkoista aina samoin.

Äänestä

Lahkolaisuus on tuhonnut monta perhettä. Lahkolaiset ovat suvaitsemattomia. Elävä esimerkki löytyy Kihniöltä. Ihminen joka etsii onneaan, työnnetään syrjään ja hänestä tehdään ns. Huono esimerkki. Mihin on kadonnut anteeksianto ja suvaitsevaisuus.?? Suurimmat Uskonsa huutajat tekevät rahan kiilto silmissä kaikkea mitä muilta kieltävät ja paheksuvat. Olis pari hyvää esimerkkiä .??

Äänestä

Kihniö on sisäsiittoisten uskonlahkolaisten oma hiekkalaatikko,siellä ei tavallisella asukilla ole mitään sanasijaa. Eikä sinne kyllä kukaan halua muuttaakaan muita kuin näitä uskonveljiä.

Äänestä
  • Äärivasemmisto yrittää kovasti laittaa hanttiin näiden palautusten suhteen ja he yhä luulevat että raha tulee siihen taikaseinästä ilman mitään vaatimusta

    Äänestä

Mitähän sinäkin tiedät muka jostain asioista. Sinä olet nyt sellainen velka porvari.

Äänestä
  • Mitä säkin tiedät toisten veloista!

    Äänestä

Vapaakeskustelu: jehovan todistajat . EX-veljet kertovat...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Exlahkolainen kirjoitti:

Kannattaa lukea tämä kirja, etenkin jos asut Kihniöllä! http://m.iltalehti.fi/uutiset/201704122200099715_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu