syntymään, vaikka kuinka niitä Kristuksen Jeesuksen seuraajiksi, Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi apostolisia seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentavaan Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön, niihin virkoihin ja muihin eri palvelusten tehtäviin, ja niissä avustajiksi kutsuttuja jatkuvasti toistuvasti päivittäin Jeesuksen nimessä... näin julkisesti peräänkuuluttelee.
Mihin lie, ja miksi eksyneet, tai valvomuuttaan saatu eksymään?!
vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä ja toimiva, tähän em. Raamatun UT mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen näyllä armoitettu, palvelijansa ja seuraajansa. Niitä muita etsivä / perään kuulutteleva.
"Löytäneekö"Hän... uskoa, raamatun UT mukaista ja mukaiseen, Etsivä?
Ei vain alkaa sitä herätykseksi liikettä...
6
188
Vastaukset
- Herätyys
Ja KAIKKI väki täällä edelleenkin "maailmalle valkeudeksi", soihdut sammuneina, "maalle suolattomina" pimeydessä, muista ja muusta niin väliä, itsekkyyden unelmissa, OMA puolueellisesti jotenkin vähän vain nimeksi, krist. uskonnollisesti, elävänä NUKKUU!!
Jeesuksen nimessä.... niitä muita, Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla eläviä ja toimivia / vaikuttavia, apostolisia seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentaviin virkoihin ja muihin eri palvelusten tehtäviin ja niissä avustajiksi kutsuttuja, ja muita tähän Oikeasti Raamatun UT mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön, niillä kaikille hyväksi Krist. ehdoilla yhtymään haluavia, etsivä / peräänkuulutteleva.
vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä ja toimiva, tähän em. mukaiseen Krist. yhteyteen kutsuttu, siihen näyllä armoitettu, palvelijansa ja seuraajansa.
Missä kaikki muut?!!
"Löytäneekö"Hän... uskoa, Raamatun UT mukaista ja mukaiseen, Etsivä? On on herätystä on.
Tässä kuussa on jo 5000 henkilöä lähtenyt Kristuksen kirkosta.
Tänä vuonna jotain 12 000 kaikkiaan. Suuri herätys on menossa, aamu sarastaa, ollaan menossa pimeydestä valoon.- Herätyys
Mistä kumman kristuksen kirkosta, ja mihin lähtenyt?
Kun ei kaikille hyväksi Kristuksen Jeesuksen apostoliset seurakuntansa / Jumalan VALTAkunta yhteyteen?!
Jeesukseen nimessä... tiedustellen.
- Herätyys
Hiljaista on!
Jeesuksen nimessä... toteava. - Herättelevä
Ei vieläkään ketään!! Kaikille hyväksi Raamatun UT mukaisesta Kristillisyydestä, edes KINNOSTUMAAN herännyttä!
Kaikki väki täällä, "maailmalle valkeudeksi" soidut sammuneina, maalle suolattomina, PIMEYDESSÄ, Totuutta tiedostomassa / tuntemattomassa OLO tilassa, muista ja muusta niin väliä, itsekkyyden unelmissa NUKUU!! Sen pimeyden ruhtinaan "pirun" vietävinä, vedettävinä, johdettavina ja hallittavina!! Jossa PAHA perii!!
Joka päivä tiedotusvälineet niistä PAHAN perimistä, kautta maailman, mutta vain joistakin, HERÄTYKSEKSI ja VAROITUKSEKSI VÄÄRIN, Jumalan Sanan vastaisesti elämisestä ja toimimisesta UUTISOI. - Herättelevä
Kovin on sikeästi nukkuvaa väkeä täällä, ei minkäänlaista merkkiäkään Raamatun UT mukaiseen ja perustuvaan kaikille hyväksi Kristillisyyteen edes heräämisestä!! Saati sitten "maailmalle valkeudeksi ja maalle" suolaksi riittävällä tavalla, Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi liikkeelle lähtemisestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533440Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk842986Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva632460Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442359Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?542281Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152245Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172227Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512159Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville311604Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121596