Varoitus palstan lukijoille!!

Palstaa tyrannisoi vanhoillinen änkyräuskovainen, joka ei kestä tosiasioita. Saatuaan muutaman kerran lukea totuuden uskonkäsityksistään, tämä lukuisilla eri nikeillä trollaava ja itselleen vastaileva spagettimaakari alias sinapinsiemen eyhtyy aina huitomaan pikku-ukkoja ympäriltään, eli kaivaa Helel-Poltergeist-korttinsa esiin ja ryhtyy niputtamaan kaikkia kiusalliseksi kokemiaan kirjoittajia tälle nikille.

Koko pääsiäisen tämä samainen "ainoa oikea kristitty" rukoili Jeesusta auttamaan, että Helel ja muut ateistiset kirjoittajat katoasivat palstalta. Oliko Jeesus kiireinen vai oliko hän spagetin kanssa eri mieltä, kun ei rukous auttanut? Auttaisiko pari lisäkierähdystä lattialla kielillä puhuen?
11275
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei auta Helel! Kyllä me sinut tiedämme jo tämän palstan roolinvaihto-trolliksi.

lainaus vuodelta 2010:

"13 1
17.11.2010 15:10
Kehtaa vielä itkeä banniaan Vs-sivuilta kun "vikalista" on tätä luokkaa... voi kyynel. "

toki menee...
17.11.2010 18:06
">>>erityisen kyvykäs oikein kääntämällä kääntämään kaikki itseään vastaan röyhkeän provosoivalla ja tarkoituksellisen härnäävällä, sekä suorastaan hysteerisellissävyisellä meuhkaamisellaan. Tämän jälkeen laitetaan sitten uhri / marttyrivaihde päälle"

"7 1
17.11.2010 22:17
Hän jatkaa tässäkin ketjussa samaa sananvapauden sabotointia ja kaksinaismoraaliaan pyytämällä poistamaan aiheellisesti perusteltuja viestejä ja analyysiä koskien jo kaikille ( ainakin lähes kaikille ) varsin kestämättömäksi tullutta käytöstään. Ei seiso tekojensa takana.

Periaatteet ja säännöt on luotu koskemaan vain toisia, ei häntä. Hän viljelee henkilöihin käyviä poikkeuksellisen törkeitä ja vulgaarin solvaaviakin vietejä ja sählää sekä provosoi lukuisilla eri nikeillä samassakin ketjussa. Kun käytöksestään ottaa pramille, niin marttyyriusvaihde ja uhrin kaapuu vilahtaa oitis harteille.

Hän kokee olevansa yksin koko maailmaa vastaan oli areena sitten mikä tahansa, eikä vieläkään ole sisäistänyt ja ymmärtänyt miten itse rakentamalla rakentaa kaikki nuo vastakkainasettelut ja konfliktit itse itselleen. Hän oikein kerjäämällä kerjää itselleen ongelmia ja kaaosta ihmissuhteissa. Jokainen rakentaa elämänsä itsensä näköiseksi. Toisia elämä opettaa, toisia ei."

"jaakko_ahvenainen
17.11.2010 17:44
Monin eri avauksin, monin eri nckein, monin vastinein minulle - ja toisillekin -tyylistä päätellen.
Henkilöllä lienee hyvin vaikeaa niin itsensä kuin toistenkin kanssa, mutta otaksun ymmärtäväni ja koetan olla provosoitumatta. Tällainen ei auttaisi yhtään ketään."

lähde:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/9471345/ha-ha-ha-hyva-poltergeist-!

Äänestä
  • He he, kuinka mones kerta kun postaat tuon saman viestin, spagetti-sinappi? Olet sinä semmoinen spämmäri, ettei tällä palstalla pahempaa ole.

    Miten muuten, eikö Jeesus auta sinua pääsemään eroon kiusallisesta Helelistä? Oletko varmasti rukoillut täydestä sydämestä? Ettei vain pieni teennäisyys olisi päässyt hiipimään rukoukseesi mukaan? Kummallista ettei Jesse vastaa sinulle, ihan kuin olisi kuollut tai jotain, siis...

    Äänestä

Minne unohdit mnaatin. Vastahan väitit että mnaat on sama tyyppi kuin spagetti. :D

Taitaa olla sulla itselläsi vain makaronit sekaisin ellei peräti hukassa, aloittaja! Sitä paitsi kukaan tällä palstalla ei ole ikinä kertonut kannattavansa mitään lattioilla kieriskelyä yms. Päinvastoin torontolaisuudesta yms eksytyksestä ovat monetkin uskovaiset varoittaneet. Sitä paitsi palstan aihe on Jehovan todistajat ja siihen keskitytään...jos toivon mukaan pystytään aloittajan trollaamisesta huolimatta.

Äänestä
  • Miksi sinua haittaa mnaatin poisjättö? Eihän täällä muita eksyttäjiä ole kuin sinä. Kaikesta paasauksestasi huolimatta uskosi pohja murenee silmiesi edessä. Mahtaa sinua harmittaa ;)

    Äänestä

  • haahahahahahaaaa kirjoitti:

    Miksi sinua haittaa mnaatin poisjättö? Eihän täällä muita eksyttäjiä ole kuin sinä. Kaikesta paasauksestasi huolimatta uskosi pohja murenee silmiesi edessä. Mahtaa sinua harmittaa ;)

    Huomasinpa vaan, että aiemmin haukut mnaatia, sinapinsiementä, spagettia ym erikseen ja nyt olet keksinyt olevinaan yhdistää heidät, vaikka tiedät itsekin, ettei ole kyse yhdestä henkilöstä. No, eihän se ole ihme miten toimit, kun ottaa huomioon, että olet monien nikkien roolinvaihtosankaritar itse. Se on huomattu ja nyt yrität petkuttaa ja vääntää muita samaan muottiin kuin miten itse toimit.

    Äänestä

  • SelvääPässinlihaa kirjoitti:

    Huomasinpa vaan, että aiemmin haukut mnaatia, sinapinsiementä, spagettia ym erikseen ja nyt olet keksinyt olevinaan yhdistää heidät, vaikka tiedät itsekin, ettei ole kyse yhdestä henkilöstä. No, eihän se ole ihme miten toimit, kun ottaa huomioon, että olet monien nikkien roolinvaihtosankaritar itse. Se on huomattu ja nyt yrität petkuttaa ja vääntää muita samaan muottiin kuin miten itse toimit.

    Huomasin, että huiskit monessa aloituksessa pikku-ukkoja minkä deliriumiltasi ehdit.
    Sekoilet pitkin palstaa, eikä Jeesus auta sinua tippaakaan.
    Oletko muuten huomannut kuinka heikko sinun jumalasi on? Ai niin, hänhän kuoli jo kauan sitten ristillä. Tai paalussa, tai jos nyt oli olemassakaan. ;]
    Siksi sinun töytyy ponnistella hänenkin edestään, ettei kukaan vaan huomaa ettei häntä ole olemassakaan.

    Äänestä

Kannattaa tosiaan suhtautua kaikella varauksella tämän spagettimaakarin/sinapinsiemenen/mnaatin kirjoituksiin tällä palstalla. Hän valehtelee koska ei kestä sitä, että hänen uskonsa kyseenalaistetaan. Hän on pahimpia spämmäreitä tällä palstalla. Luultavasti sama menoa esiintyy muuallakin, mihinkäs koira karvoistaan pääsisi.

Äänestä
  • Noh noh, nyt taas koetat harhauttaa ihmisiä minkä ehdit.

    Sinä olet tänäänkin niputtanut täällä kirjoittajia yhdeksi vaikka kyse on eri henkilöistä.
    Yhdestä kommentista olen tehnyt ilmoituksen ja seuraavasta laitan palautteen ylläpidolle ihan palautelomakkeen kautta ja pyydän heitä tarkastelemaan kirjoituksiasi hiukan enemmän. Sinä koetat estää ateististen kirjoittajien lsänäolon tällä palstalla ja sehän ei mene niin kuin ajattelet.
    Mainostamassasi blogissa on muuten sinusta kirjoitus

    https://veljesseura-jehovan-todistajat.vuodatus.net/

    Muualtakin löytyy, ei tarvitse kuin laittaa hakusanaksi spagettimaakari, niin johan löytyy. Taidat olla aika kuuluisa sekoiluissasi.

    Sinä olet huomannut tällä palstalla sen, että sinun uskosi kyseenalaistetaan. Sinun mielestäsi kaikki, jotka tekevät niin, ovat asiattomia ja yhtä kuin Helel. Näinhän asia ei ole ja oma toimintasi on melkein bannin arvoista pelleilyä.
    Jos tämä olisi minun foorumini, sinä olisit jo jäähyllä kirjoittajien niputtamisesta.

    Äänestä

  • taaspikku-ukkoja kirjoitti:

    Noh noh, nyt taas koetat harhauttaa ihmisiä minkä ehdit.

    Sinä olet tänäänkin niputtanut täällä kirjoittajia yhdeksi vaikka kyse on eri henkilöistä.
    Yhdestä kommentista olen tehnyt ilmoituksen ja seuraavasta laitan palautteen ylläpidolle ihan palautelomakkeen kautta ja pyydän heitä tarkastelemaan kirjoituksiasi hiukan enemmän. Sinä koetat estää ateististen kirjoittajien lsänäolon tällä palstalla ja sehän ei mene niin kuin ajattelet.
    Mainostamassasi blogissa on muuten sinusta kirjoitus

    https://veljesseura-jehovan-todistajat.vuodatus.net/

    Muualtakin löytyy, ei tarvitse kuin laittaa hakusanaksi spagettimaakari, niin johan löytyy. Taidat olla aika kuuluisa sekoiluissasi.

    Sinä olet huomannut tällä palstalla sen, että sinun uskosi kyseenalaistetaan. Sinun mielestäsi kaikki, jotka tekevät niin, ovat asiattomia ja yhtä kuin Helel. Näinhän asia ei ole ja oma toimintasi on melkein bannin arvoista pelleilyä.
    Jos tämä olisi minun foorumini, sinä olisit jo jäähyllä kirjoittajien niputtamisesta.

    Roolinvaihtotrollauksesi on paljastettu Helel ja sekös sinua tuntuu kismittävän! Ateistien asiallinen keskustelu palstalla ei häiritse ketään. Muistan itsekin joitakin oikein miellyttäviä, kiinnostavia ja asiallisia keskusteluja joiden ateistien/agnostikkojen kanssa palstalla.

    Veljesseura on täynnä ateisteja ja silti sinä, joka olet itsekin ateisti, sait sieltä jo ajat sitten bannit. Se kertoo siitä, että edes "aateveljesi" eivät hyväksy käytöstäsi. Heistähän suurin osa vaikuttaa käyttäytyvän aivan asiallisesti toisin kuin sinä. Nääs on ateisteja ja ateisteja...asiallisia ja sitten sellaisia kuin sinä, joka räksytät, valehtelet, nimittelet ja esität erilaisia valheellisia rooleja lukuisilla eri nimimerkeillä sekä roikut toisten kintereillä tivaamassa ja ruikuttamassa.

    Sitten , kun käytökseesi ärsyynntytään oikein perusteellisesti ja siihen reagoidaaan tuomalla sinut puskista esiin näyttämällä toimintaasi eri nikki-profiileilla ja blogissasi, laitat tietenkin marttyyrivaihteen päälle. Niinhän sinun toimintatavoistasi kerrottiin tällä palstalla jo vuonna 2010,, jolloin esim minä en ollut näillä palstoilla käväissytkään.

    Löysin tuon ketjun siinä yhteydessä, kun aloin selvitellä erinäisistä johtolangoista sitä, kuka ihmetyyppi tällä palstalla oikein riehuu ja nimittelee pitkiä haukkumalitannioita , heittelee ateistisia iskulauseita, hokee samoja juttuja joka väliin, tivaa ja ruikuttaa ja kaikki samaan tunnistettavaan tyyliin. Ei siinä tarvinnut kauaa laskea kaikkia johtolankoja yhteen, kun jo "jäljet johti sylttytehtaalle" .Ja kun blogisi löytyi, niin kaikki palat loksahtivat yhteen. Luonneprofiilisi tulee ihan omasta blogistasi selkeästi esiin ja tietyistä nikkiprofiileistasi piirttyy kommentointityylisi, maailmankatsomuksesi ja arvosi esiin kuin tarjottimella.

    nyt sinun on ainakin hieman vaikeampaa pelata outoja roolileikkipelejäsi, kun palstalaiset muistavat ottaa huomioon sen, että jossain omituisesssa aloituksessa ja ketjussa voi hyvinkin taas olla Helelin roolileikkiteatteri menossa.

    Sain ilmeisesti joiltakin Veljesseuran konkareilta tai muilta tapasi tuntevilta vetoapua selvittelytyöhöni. Sieltä täältä eri ketjuista nimittäin olen saanut ainakin vuoden ajan vihiä minkä sortin ihminen täällä oikein mesoo. Siellä täällä on helunaa, heleliä, ja x-kaupungin kretonkia tai x-kaupungin roolileikkiteatteria mainittu. (Eipä laiteta nyt tuota kaupunkia esiin, jos oikeasti oletkin sieltä.En siitä tiedä.)

    Trollaus ja toisten nimittely sekä jatkuva valehtelu ei kannata Helel! Eikö sinun olisi miellyttävämpää uusia jo aidosti nahkasi ja alkaa ihan asialliseksi ihmiseksi. Kiinnostaisiko yhtään?

    Äänestä

  • helelille kirjoitti:

    Roolinvaihtotrollauksesi on paljastettu Helel ja sekös sinua tuntuu kismittävän! Ateistien asiallinen keskustelu palstalla ei häiritse ketään. Muistan itsekin joitakin oikein miellyttäviä, kiinnostavia ja asiallisia keskusteluja joiden ateistien/agnostikkojen kanssa palstalla.

    Veljesseura on täynnä ateisteja ja silti sinä, joka olet itsekin ateisti, sait sieltä jo ajat sitten bannit. Se kertoo siitä, että edes "aateveljesi" eivät hyväksy käytöstäsi. Heistähän suurin osa vaikuttaa käyttäytyvän aivan asiallisesti toisin kuin sinä. Nääs on ateisteja ja ateisteja...asiallisia ja sitten sellaisia kuin sinä, joka räksytät, valehtelet, nimittelet ja esität erilaisia valheellisia rooleja lukuisilla eri nimimerkeillä sekä roikut toisten kintereillä tivaamassa ja ruikuttamassa.

    Sitten , kun käytökseesi ärsyynntytään oikein perusteellisesti ja siihen reagoidaaan tuomalla sinut puskista esiin näyttämällä toimintaasi eri nikki-profiileilla ja blogissasi, laitat tietenkin marttyyrivaihteen päälle. Niinhän sinun toimintatavoistasi kerrottiin tällä palstalla jo vuonna 2010,, jolloin esim minä en ollut näillä palstoilla käväissytkään.

    Löysin tuon ketjun siinä yhteydessä, kun aloin selvitellä erinäisistä johtolangoista sitä, kuka ihmetyyppi tällä palstalla oikein riehuu ja nimittelee pitkiä haukkumalitannioita , heittelee ateistisia iskulauseita, hokee samoja juttuja joka väliin, tivaa ja ruikuttaa ja kaikki samaan tunnistettavaan tyyliin. Ei siinä tarvinnut kauaa laskea kaikkia johtolankoja yhteen, kun jo "jäljet johti sylttytehtaalle" .Ja kun blogisi löytyi, niin kaikki palat loksahtivat yhteen. Luonneprofiilisi tulee ihan omasta blogistasi selkeästi esiin ja tietyistä nikkiprofiileistasi piirttyy kommentointityylisi, maailmankatsomuksesi ja arvosi esiin kuin tarjottimella.

    nyt sinun on ainakin hieman vaikeampaa pelata outoja roolileikkipelejäsi, kun palstalaiset muistavat ottaa huomioon sen, että jossain omituisesssa aloituksessa ja ketjussa voi hyvinkin taas olla Helelin roolileikkiteatteri menossa.

    Sain ilmeisesti joiltakin Veljesseuran konkareilta tai muilta tapasi tuntevilta vetoapua selvittelytyöhöni. Sieltä täältä eri ketjuista nimittäin olen saanut ainakin vuoden ajan vihiä minkä sortin ihminen täällä oikein mesoo. Siellä täällä on helunaa, heleliä, ja x-kaupungin kretonkia tai x-kaupungin roolileikkiteatteria mainittu. (Eipä laiteta nyt tuota kaupunkia esiin, jos oikeasti oletkin sieltä.En siitä tiedä.)

    Trollaus ja toisten nimittely sekä jatkuva valehtelu ei kannata Helel! Eikö sinun olisi miellyttävämpää uusia jo aidosti nahkasi ja alkaa ihan asialliseksi ihmiseksi. Kiinnostaisiko yhtään?

    Kuten varmaan huomasit, niin asiaton viestisi poistettiin.
    Huomaan, että tunnet edelleen suurta mielenkiintoa Helel-nimimerkkiä kohtaan, valehtelet, keksit tarinoita ja olet äärettömän kiusaantunut mainitun nikin läsnäolosta ja samoin blogin olemassaolosta. Todellisuudessa olet kiusaantunut vain ja ainoastaan vallan tunteen ja oman uskosi hiipumisesta, joita koetat epätoivoisesti varjella.

    Jokainen joka kyseenalaistaa uskosi joutuu täysin kohtuuttoman nimittelylitaniasi kohteeksi, vain koska sinuun uskosi ei kestä kritiikkiä. On tyypillistä uskovaisille harjoittaa tuon kaltaista toimintaa, vaikkei se teille kunniaksi olekaan. Toivottavaa olisi, että ryhtyisit käyttäytymään asiallisesti.
    Samoin se, kun huomaat ettet kykene vastaamaan omiin väitteisiisi tai vastakritiikkiin, saa aikaiseksi kommenttisi kaltaisia itkupotkuraivareita, joita ei oikeasti enää odottaisi aikuiselta ihmiseltä, Mutta uskovaiset ovat ikuisesti lapsellisia.

    Miten muuten meni, montako kertaa pyysit Jesseä avuksi? Minä en ole huomannut mitään. *virnistys*

    Tulet jatkossakin näkemään kriittistä suhtautumista "ainoaan oikeaan uskoosi", samoin kuin muihinkin palstaan liittyviin uskomuksiin. Uskon että Jesse oikeasti haluaa sitä, etkö sinäkin ;]
    Jos tämä harmittaa, niin kirjoita vaikka päiväkirjaan, niinhän pienet tytöt tekevät.

    Äänestä

  • tsurrurururrrr kirjoitti:

    Kuten varmaan huomasit, niin asiaton viestisi poistettiin.
    Huomaan, että tunnet edelleen suurta mielenkiintoa Helel-nimimerkkiä kohtaan, valehtelet, keksit tarinoita ja olet äärettömän kiusaantunut mainitun nikin läsnäolosta ja samoin blogin olemassaolosta. Todellisuudessa olet kiusaantunut vain ja ainoastaan vallan tunteen ja oman uskosi hiipumisesta, joita koetat epätoivoisesti varjella.

    Jokainen joka kyseenalaistaa uskosi joutuu täysin kohtuuttoman nimittelylitaniasi kohteeksi, vain koska sinuun uskosi ei kestä kritiikkiä. On tyypillistä uskovaisille harjoittaa tuon kaltaista toimintaa, vaikkei se teille kunniaksi olekaan. Toivottavaa olisi, että ryhtyisit käyttäytymään asiallisesti.
    Samoin se, kun huomaat ettet kykene vastaamaan omiin väitteisiisi tai vastakritiikkiin, saa aikaiseksi kommenttisi kaltaisia itkupotkuraivareita, joita ei oikeasti enää odottaisi aikuiselta ihmiseltä, Mutta uskovaiset ovat ikuisesti lapsellisia.

    Miten muuten meni, montako kertaa pyysit Jesseä avuksi? Minä en ole huomannut mitään. *virnistys*

    Tulet jatkossakin näkemään kriittistä suhtautumista "ainoaan oikeaan uskoosi", samoin kuin muihinkin palstaan liittyviin uskomuksiin. Uskon että Jesse oikeasti haluaa sitä, etkö sinäkin ;]
    Jos tämä harmittaa, niin kirjoita vaikka päiväkirjaan, niinhän pienet tytöt tekevät.

    Kuten varmaan huomasit, toimintatapasi tunnetaan nyt sitten entistäkin täsmällisemmin jo muillakin palstoilla, joissa harrastat roolinvaihtopelejäsi. Ne, kenen kintereillä roikut tivaamassa ja nimittelemässä muillakin palstoilla, voivat tutustua kiusaajaansa eli sinuun tarkemmin blogissasi, joka lienee tätä nykyä jo hyvin tunnettu. Sitä lukemalla käsitys persoonastasi selviää entistäkin paremmin. Toisaalta moni voi lopulta päätyä näihin mietteisiin Jaakon tavoin:

    "jaakko_ahvenainen
    17.11.2010 17:44
    Monin eri avauksin, monin eri nckein, monin vastinein minulle - ja toisillekin -tyylistä päätellen.
    Henkilöllä lienee hyvin vaikeaa niin itsensä kuin toistenkin kanssa, mutta otaksun ymmärtäväni ja koetan olla provosoitumatta. Tällainen ei auttaisi yhtään ketään."

    Niin helel, ehkä sinuun ja trollaamiseesi ei lopulta enää edes jakseta reagoida.

    Hyvä, että sitä ennen kuitenkin on jo opittu tunnistamaan likainen pelisi ja roolileikkisi, joilla yrität saada valheellista kuvaa aikaiseksi milloin mistäkin asiasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


varkokaatätä kirjoitti:

Palstaa tyrannisoi vanhoillinen änkyräuskovainen, joka ei kestä tosiasioita. Saatuaan muutaman kerran lukea totuuden uskonkäsityksistään, tämä lukuisilla eri nikeillä trollaava ja itselleen vastaileva spagettimaakari alias sinapinsiemen eyhtyy aina huitomaan pikku-ukkoja ympäriltään, eli kaivaa Helel-Poltergeist-korttinsa esiin ja ryhtyy niputtamaan kaikkia kiusalliseksi kokemiaan kirjoittajia tälle nikille.

Koko pääsiäisen tämä samainen "ainoa oikea kristitty" rukoili Jeesusta auttamaan, että Helel ja muut ateistiset kirjoittajat katoasivat palstalta. Oliko Jeesus kiireinen vai oliko hän spagetin kanssa eri mieltä, kun ei rukous auttanut? Auttaisiko pari lisäkierähdystä lattialla kielillä puhuen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu