Käydessämme pääsiäisenä Kihniöllä niskoksella kesäpaikassamme niin meillä olis puiden tekoa ja muistimme että olemme osakkaita pienviljelijä yhdistyksessä ja tarvisimme klapikonetta. Naapurit sanoivat että konetta ei ole näkynyt pitkiin aikoihin. Joten kysyn missä on kone? Onko myyty tai annettu jollekkin??
Vastaukset 2
- Ootkotyhmä
Mitä sinä sitä täällä kyselet? Kannattaisikohan ottaa se luuri kouraan ja soittaa yhdistyksen vetäjälle tai muille aktiiveille?
- nupopää
Kyllä olette sisäänpäin kääntyneitä, aina pitää haukkua ja valjastaa koko sekainen suku pitään jonkun väärintekijän puolia. Emme enään häiritse teitä. On erikoinen napotismia edustava paikka koko Kihniö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 711093
- 641052
- 59834
- 93827
- 43687
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois227673- 50598
- 40580
- 66575
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79573