Kerava - politiikka FB-ryhmä

Olen pöyristyneenä seurannut Kerava - politiikka FB-ryhmän keskustelua. Siellä ei tunnu olevan tolkun ihmisiä lainkaan vaan pelkkiä hörhöjä. Oudon kuvan Keravasta saa tuon ryhmän perusteella. Suosittelen ryhmän sulkemista.
122110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vassarit, virheet ja persut siellä mellastaa. Lailla pitäisi kieltää tuollaiset Suomelle vahingolliset puolueet.

Äänestä

Minä laitoin Kerava - Politiikkaryhmän boikottiin. Siellä ei saa keskustella kuin ylläpitoa miellyttävällä tavalla ja aiheista. Jokainen maahanmuuttokriittinen saa heti agressiiviset suvakit kimppuunsa.

Äänestä

Kylläpä minä naurut sain kun Kerava - Politiikka FB-palstaa luin. Siellä oltiin huolestuneita, että Kokoomuksen 5. eniten ääniä saanut pääsisi valtuuston johtoon. Kaupunginvaltuuston johtopaikkaa ei kuntavaaleissa päätetä, vaan sen päättää se valtuustoryhmä, jolle neuvottelujen tuloksena valtuuston puheenjohtajan paikka menee. Hassua miten joku voi olla niin tyhmä, että ei ymmärrä systeemiä. Ei suuri äänimäärä takaa yhtään mitään muuta kuin valtuustopaikan uskokaa jo!!!

Äänestä

Olin todella pöyristynyt, mutta en yhtään pyöristynyt. En usko että lihavat ovat leppoisia, tuttavapiirissäni on muutama tukevahko ihminen.

Äänestä

Onko keravalla tosiaan niinkin paljon punapääomaa? Siis henkistä, en tarkoita rahaa.

Äänestä

Keravan mummo vastailee omiin kirjotuksiinsa! Ei ainakaan tule riitaa...kai...Hahhah!

Äänestä

Mummoista en tiedä, mutta vasemmisto jyrää ja desibelit nousee, jos joku asia ei miellytä. Siitä pitää huolen heidän oma pariskunta.

Äänestä

Pöyristyneelle mummolle vastaisin, että minä puolestani en lähtisi pilkkaamaan ihmisten sukunimiä feisbuukissa. Silloinkaan jos vaikka oma nimeni olisi mielestäni tosi hieno. Tai olisin poliittisesti mitä mieltä tahansa.

Äänestä

Taitaa mummo olla vaan pyöristynyt. Sanon kuitenkin että kyllä noita kortonkeja pitäisi tasapuolisuuden nimissä vanhuksillekin jakaa. Leviääpi tippuri vanhainkodissa muuten kun ei pieni eläke riitä kumiostoksiin. Sukisukia kiitos.

Äänestä

Kyllä edelleen näytti laihalta ja happamalta kun eilen näin Prisman edessä

Äänestä

Sohjossa tarpomalla palaa kaloreita! Ai niin: Kasvisruoalla pysyy hoikkana! Siinä on teille!

Äänestä

Keravalle keskittyi -70-luvulla vassaripolitiikkojen invaasio. Haka rakensi elementtitalot ja kaupungin virkamiehet olivat järjestään demareita. Tulokset vaikuttavat vieläkin kaupunkikuvaan...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pska kirjoitti:

Olen pöyristyneenä seurannut Kerava - politiikka FB-ryhmän keskustelua. Siellä ei tunnu olevan tolkun ihmisiä lainkaan vaan pelkkiä hörhöjä. Oudon kuvan Keravasta saa tuon ryhmän perusteella. Suosittelen ryhmän sulkemista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu