ihmisillä on jotain mielenterveysongelmia

Jos pitää purkaa se häiriköimällä muita. Ei minun onneani tuhoa tuollaiset kolistelijat. Itseään ne kiusaa.
14276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Äänekkäät ihmiset on niitä huomaamut tyyppejä. Heikko itsetunto . Yritetään meluamalla tuoda näkyviin minää. Kannattaa vaan jättää huomiotta. Omaa pahoinvointiaan yrittävät tartuttaa toisiin. Älkää kukaan antako toisten vaikuttaa onneenne. Eteenpäin vaan. Jos on pakko lähteä kauas niin sitten se on tehtävä niin.

Äänestä

Ei jaksa enää edes ärsyyntyä. Jotenkin tottunut hulluihin :D Ei tule enää edes ajateltua /huomattua niitä . Antaa kekkaloida niiden. Kai joku niille soittaa apua.

Äänestä

Nyt ei oikein AVAUDU !

Voisitko kertoa enemmän !

Äänestä

Mielialahäirikkö hän on. Puuttuu oma elämä

Äänestä

Joillakin ihmisillä keillä on oma elämä mennyt niin huonosti, ettei heillä ole elämässään oikein mitään, on heidän ainoa ilonsa yritys päteä vuokra-asunnossa, toisten ihmisten elämää seuraamalla, häiriköimällä ja haittaamalla.
Heidän ainoa mahdollisuus päteä on vuokratalon järjestyssäännöt, milloin hiljaisuus alkaa ja milloin päättyy. Sitten jos naapurissa sattuu asumaan joku töissäkäyvä joka joutuu heräämään ennen kuin hiljaisuus päättyy ja he kuulevat jotain pientäkin aamutoimien ääniä naapurista, he alkavat häiriköimään naapuriaan tahallisesti kolistelemalla yöaikaan, vain siksi että naapuri käy töissä ja tekee aamutoimensa ennen klo 6:tta aamulla. Itse häiriköijät eivät varmasti käy missään töissä ja voivat nukkua vaikka koko päivän että jaksaa taas häiriköidä yöllä töissäkäyvää naapuriaan.
Tälläistä on elämä siis joillain vuokra-asunnossa asuvilla henkilöillä, jotka ei ole saaneet elämässään mitään aikaan. Siksi he purkavat huonoa oloaan naapureihinsa, joilla asiat on paremmin.

Äänestä
  • Sun ahdistus on kyrvänpuute. Et löydä edes etsimällä. Ulkonäkösi pelottaa monia. Moisio on sulle tuttu. Lisäksi lähtömetelit naapureille. Kuulin kaiken "ystäviltäsi". Sanooko jutta mitään;)

    Äänestä

  • Taasko wartalolaiset ryhdistäytyy?

    Äänestä

  • Työssäkäyvät maksaa näiden naapureiden häiritsijöidenkin vuokran veroina, jonkunhan se pitää asumistuet ja sosiaalitoimeentulotuetkin tienata ja maksaa.

    Äänestä

  • hankkikaaasuntomuualta kirjoitti:

    Taasko wartalolaiset ryhdistäytyy?

    No niin ja se aiheuttaa sinulla mt ongelmia? Eipä ole minun ongelma. Morotsu :D

    Äänestä

  • kivaa_on kirjoitti:

    Työssäkäyvät maksaa näiden naapureiden häiritsijöidenkin vuokran veroina, jonkunhan se pitää asumistuet ja sosiaalitoimeentulotuetkin tienata ja maksaa.

    Elä hyvä ihminen noin stressaa! Kuolema tulee sydänkohtauksen muodossa tuota menoa! Ei meistä kukaan täällä ikuisesti kuluta sinun maksamia tukia! Voisin kiitoskahbit tarjota! Olet ahkera ,kun maksat minunkin tuet! En ioe yhtään huonoa omaatuntoaan tästä.

    Äänestä

  • kiitollisia kirjoitti:

    Elä hyvä ihminen noin stressaa! Kuolema tulee sydänkohtauksen muodossa tuota menoa! Ei meistä kukaan täällä ikuisesti kuluta sinun maksamia tukia! Voisin kiitoskahbit tarjota! Olet ahkera ,kun maksat minunkin tuet! En ioe yhtään huonoa omaatuntoaan tästä.

    Enpä minä siitä stressaa enkä ole katkera että töissä käyn ja siitä että joku saa asumistukea tai toimeentulotukea. Suurin osa niistä menee varmasti ihan oikeaan tarpeeseen.
    Siitä olen ärsyyntynyt että kun jotkut kerrostaloissa asuvista käyvät töissä ja joutuvat heräämään jo varhain aamulla, ennen hiljaisuuden päättymistä, niin jotkut naapurityperykset alkavat näitä töissäkäyviä häiriköimään, kun kuulevat pieniäkin ääniä naapurista aamulla.
    Ei töihinlähtijä voi pompata suoraan sängystä ja hipsiä sukkasillaan ulko-ovelle, laittaa kengät jalkaan ja lähteä töihin.
    Eikä kaikilla pienipalkkaisilla ole varaa asua omakoti-tai rivitalossa.
    Se ärsyttää, että nämä ihmiset keillä on työttömänä mahdollisuus nukkua milloin huvittaa, kolistelevat asunnoissaan ja häiriköivät näitä töissäkäyviä, kun muka heräävät aamulla siihen "hirveään" meteliin, jota töihinlähtijät aamulla aamutoimissaan pitävät.
    Sellainen asenne töissäkäyviä naapureita kohtaan on todella ärsyttävää.

    Äänestä

  • En ikinä ole moiseen syyllistynyt. Joten ymmärrän kiukkusi. Välillä minäkin olen töissä /opinnoissa. Välillä vaan tulee työttömyyskausia. En ole koskaan ehtinyt kuulemaan toisten ääniä. Joskus se ehkä olisi tarpeen,jos jollain joku hätä esim vanhuksella. Mutta mielellään en puutu hyvällä enkä pahalla muiden elämään / asioihin ja toivon saavani myös elää täysin rauhassa. Eli antakaa jokaisen elää elämäänsä.

    Äänestä

Jotkut on kateellisena. Esimerkiksi jos itsellä ei ole seksielämää ja naapureista kuuluu vienosti orgasmiääniä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rauhallisissa kirjoitti:

Jos pitää purkaa se häiriköimällä muita. Ei minun onneani tuhoa tuollaiset kolistelijat. Itseään ne kiusaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu