Hyvää palvelua

Kävin carglass keravall korjauttamassa tuulilasin kiveniskun ja palvelu oli Todella kiitettävää!Monen asiakaspalvelijan pitäisi käydä siellä ottamassa oppia.Kiitos pojat!
81915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kävin itsekin siellä, ja kun moitin hintaa korjaukselle, mies löi vasaralla tuulilasin paskaksi ja sanoa töksäytti "korjaa itse halvemmalla", että sellaista palvelua.

Äänestä
  • Taitaa olla provo....

    Äänestä

  • Eihän lyönyt. S...anan nilkki avuton K...pää. Et osaa pitää edes huolta itsestäsi.

    Äänestä

on kyl niin huonoa palvelua siel ku olla ja voi ja hinnat huipussa!

Äänestä

Todella huonoa palvelua. Meni vajaa kuukausi siitä, kun kävin korjauttamassa ja tuulilasi halki. Eikä iskemä edes ollut iso. Puhelinpalvelussa sanovat voi voi joskus käy niin. Reklamaatioon eivät vastaa. Laskuttivat vakuutusyhtiötä 79€ tyhjästä eivätkä ota vastuuta. Hyvä business olla korjaamatta ja laskuttaa. Sitten sanoa, että voi tulla vaihtamaan tuulilasin heille ja maksaa vain omavastuun. MISSÄ HEIDÄN VASTUU!? hohhoijaa.

Äänestä

En todellakaan suosittele korjauttamaan tuulilasianne Carglassilla! Yli korostetusti ilmoittavat, että lasi voi haljeta korjauksessa. Antavat lapun, millä vastuu siirretään asiakkaalle. Vastaavaa julistusta en ikinä mistään toisesta alan liikkeestä ole saanut. Jos menet kertomaan että sinulla on lasivakuutus, näyttää siltä että mahdollisuus lähteä halkeamaan, nousee merkittävästi? Ennenkin korjauttanut tuulilaseja, huomattavasti isompia kolhuja ja huonommasta paikasta, eikä yksikään ole korjauksen aikana haljennut. Heidän "korjauksen" jälkeen, tuulilasin kolhu näytti huomattavasti isommalta ja lasi halki. Toki kyseessä sana sanaa vastaan, mitään en pysty todistamaan, mutta suosittelen välttämään!!!

Äänestä
  • Tottakai lasi voi haljeta urpo korjauksesta? Se että riskit lukevat siellä paikanpäällä suosittelen opettelemaan lukemaan ja sisäistämään asioita. Korjauksella YRITETÄÄN ehkäistä lasinvaihto ei tehdä siitä uutta.

    Äänestä

Ja ovat saaneet Raipe Helmisen mainos mieheksi? Svenssonit, ja rystylätyt vielä onnistuu, mut ylämummo ei osukaan enää tolppien väliin hehehe?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Spaadero kirjoitti:

Kävin carglass keravall korjauttamassa tuulilasin kiveniskun ja palvelu oli Todella kiitettävää!Monen asiakaspalvelijan pitäisi käydä siellä ottamassa oppia.Kiitos pojat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu