Ajakuluksi lähettelin viestejä television chat sivuille, jotain leikkimielistä ym., ei mitään vakavaa. En ajatellut siitä mitään haittaa olevan kenellekään. Siis tavallisella kännykällä, ei älypuhelimella.
No, puhelinlaskut tietysti nousivat kovasti. Parin viikon kuluttua alkoi tulla ihmeellisiä englanninkielisiä viestejä, puhelin ei kuulunut enää kunnolla ja kaikenlaista häikkää siitä seurasi. Se oli todella pelottavaa, yöunet meni.
Lopulta oli pakko irtisanoa koko liittymä, irrottaa akku puhelimesta, hävittää sim-kortti.
En kyllä enää erehdy sinne menemään.
Tässäpä pieni varoitus muillekin. Kannattaa ajatella ensin. :)
Onkohan kenelläkään muulla samanlaisia kokemuksia?
Television chat-sivut
äm0
0
267
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4216087- 855416
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484424- 523961
- 633850
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1863503Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky693237Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33056- 432289