Otettu näköjään pois maalilta.
Palasiko Kilpeläinen tutulle pleijaritasolleen?
8
142
Vastaukset
- ldldowlwldl
Mikä on tuttu play off taso? Onko se muka ikinä ennen palannut play offeja?
- hmggfb
On pelannut - ja aina sulanut.
- porinässät
Meillä Porissa pelasi ainakin aivan huikeat pelit jossa oli vähän isommat panokset kuin mestaruus. Ja oli pelissä seitsemän myös maaginen kuten oli koko ottelusarjassa. Seura olisi todennäköisesti kaatunut tai ainakin toiminta olisi supistunut merkittävästi jos sarjapaikka ei olisi säilynyt. Niissä peleissä paineet liigassa pelanneen joukkueen maalivahdilla on paljon suuremmat kuin liigafinaaleissa.
- lkijuhy
Eikä ole. Kilpeläinen olisi päässyt toiseen liigaseuraan jos Ässät olisi tippunut, eipä siinä paljon paineita ollut. Finaaleissa pelaaminen on eri juttu, silloin pelataan mestaruudesta ja hopea on aina hävitty mitali. Toiseen liigaseuraan pääsee helposti, mutta mahdollisuus kannun nosteluun ei aukene helposti ja yksikin kerta finaaleissa saattaa olla uran ainoa mahdollisuus. Paineet paljon kovemmat kuin liigakarsinnoissa.
- porinässät
lkijuhy kirjoitti:
Eikä ole. Kilpeläinen olisi päässyt toiseen liigaseuraan jos Ässät olisi tippunut, eipä siinä paljon paineita ollut. Finaaleissa pelaaminen on eri juttu, silloin pelataan mestaruudesta ja hopea on aina hävitty mitali. Toiseen liigaseuraan pääsee helposti, mutta mahdollisuus kannun nosteluun ei aukene helposti ja yksikin kerta finaaleissa saattaa olla uran ainoa mahdollisuus. Paineet paljon kovemmat kuin liigakarsinnoissa.
Höpö höpö. Jutteleppa sellaisten pelaajien kanssa jotka ovat kokenneet sekä finaalit että karsinnat. käy finaaleissa kuinka vaan niin pelaajilla kuin maalivahdeillakin on kysyntää sen jälkeen ja oma palkka vain nousee. Liigakarsinnassa taas koko seura on myllerryksessä sen jälkeen jos seura tippuu ja jos ei ole jo hyvissä ajoin tehnyt sopimusta muualle tai niin liigakarsinnan jälkee ei edes yleensä ole enää maalivahdeille paikkoja jäljellä muissa seuroissa.
- Tapparavie
Jäätävä on ero joukkueiden rostereissa Tapparan eduksi ja suurin syylline siihen että Kalpa pelaa finaaleissa on juuri Kilpeläinen. Jos Kilpeläinen vajoaa nyt muun joukkueen tasolle tullaan näkemään todella isonumeroisia voittoja kahdessa viimeisessä pelissä, sillä 4 - 2 Tapparalle menee tämä sarja. Ja syyllinen numero yksi siihen että Kalpa pystyi voittamaan kaksi ensimmäistä peliä seisoo Tapparan maalilla. Kertoo aika paljon eilisestä Kalpa tasosta kun 3 metrin avausta paineettomana pakkina ei pystytä syöttämään lapaan.
- jhbdf
Onhan Kilpeäläinen ennenkin loistanut pleijareissa - mutta aina kuitenkin sulanut ennemmin tai myöhemmin. Samanlainen kuin Metsola: loistaa, mutta silti sulaa ratkaisevimmilla hetkillä.
Hrachovina on vasta 22-vuotias nulikka ja pelaa ensimmäistä kertaa pleijareissa ykkösmaalivahtina. Hänen tasonsa (voittava vai ei?) arvioinnin aika ei ole vielä.
- imuriih
Yllätys. Imuroi sen kaikesta tärkeimmän maalin. Sen joka ratkaisi Tapparalle mestaruuden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370