Ja Jumala loi kaikki eläimet

Ja Jumala loi kaikki eläimet, kunkin lajinsa mukaan ja katso! Jumala näki että se oli hyvä. Tms.

Useimmat lajit pystyy lapsikin tunnistamaan. Tms.

Ja katso! tuli evoluutiobiologi. Linkki alempana.
586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kehälajistot ovat arka paikka evolutionisteille. Kehälajien joidenkin osien sukupuutot on tietysti kiusaus nimetä lajiutumisiksi ja tavallaan ne voivat sitä aiheuttaakin, mutta ei siinä sukupuuttokuolemisessa ikinä mitään uutta synny vaan vanhat poistuvat.

Äänestä
  • Kirvesvartta ittelles.

    Äänestä

  • Kyllä evoluutiobiologian luennolla professori puhui kehälajeista aivan avoimesti ja punastelematta, niin selvästikään kyseessä ei ole mikään arka asia biologeille.

    1Äänestä

  • Kehälajit ovat juurikin todiste evoluutiobiologian mukaisesta lajiutumisprosessista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IlkimyksenUutispalvelu kirjoitti:

Ja Jumala loi kaikki eläimet, kunkin lajinsa mukaan ja katso! Jumala näki että se oli hyvä. Tms.

Useimmat lajit pystyy lapsikin tunnistamaan. Tms.

Ja katso! tuli evoluutiobiologi. Linkki alempana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu