Veikkaus järjestää ilotulituksen Tampereella

suuren.maailman.meininki

Eurojaska-voiton kunniaksi. Saammeko vihdoin nähdä onnelliset voittajammekin, vai onko heitä edes?

7

171

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ytrtrthth

      veikka järkkää itselleen kivat ilotularit ko kansa lahjoitti sille melkein 100 miljoonaa ja risat ja kansa uskoo simmut pyöreänä kaikki feikan mainostarinat. uskokaa ny pöljät ketään suurvoittajaa ei ole olemassakaan .- feikka kerää mahtimassit teidän taskuistanne ja koskaan siis koskaan ette tule kissan viiksiä voittamaan istään feikan peleistä. siitä pitää supo sapo ja nasa huolen!

      • ahne.ahneempi.veikkaus

        Eurojackpot ei muutenkaan edes ole veikkauksen peli, mutta hyvän siivun vetävät siitäkin välistä. Muissa maissa on nimittäin halvempi rivihinta, täällä on euroopan ahnein asiamies.

        Veikkaus siis tienaa eurojaskallakin miljoonia joka viikko, tuli voitto Suomeen tai ei.


      • firmajuhliipottiaan

        Heh, voisihan joku noinkin päätellä. Firman tiedotusosasto toimii ehkä satusedän ja tädin roolissa ja kehittää taruja
        kolmen porukasta Treella kun todelliset voittajat lienevät pkrannikolla.....


    • johanonkeli

      säätiedotus lupaa lauantai illaksi lumimyräkkää ilotulituksen aikaan

    • järkiratkaisu

      Tässä potissa riittää hehkutettavaa ainakin koko loppuvuodeksi. Uusia jättivoittoja ei liene tulossa joten ei tarvitse rahojaan peleihin enää tuhlata, säästätte paljon.
      Jatkossa vain peruspotteja etelä Suomeen vanhaan malliin. Muun Suomen ei tarvitse niitä maksaa.

    • tpra

      Tiesi varmaan että Tappara voittaa mestaruuden.

    • Miksi ihmeessä yksikään voittaja olisi niin tyhmä, että tulisi omalla naamallaan julkisuuteen??? Sen jälkeen joutuisi luultavasti palkkaamaan itselleen ympärivuorokautisen turvamiehen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      614
      1600
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      711
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      652
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      523
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe