Ne ovat taas heränneet. Vappu lähenee. Punikkivaara on suurimmillaan!
Varoitus kaikille
miki-66
487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jospa ei nyt kuitenkaan ?
Vain pieni merkityksetön ryhmä ja sekin monessa leirissä jakaa tuon punalippuisen joukon.
Löysää puhetta riittää ,toisilla löysät kokit poksahtelevat, toisilla löysät ovat housuissa. Osa viettää yönsä ulkosalla ja osa pahnoilla sinne vietynä. Osa juo kuohuviiniä sillin kera ja osa jopa alkoholitonta simaa tippaleivin. "Taas leivokset ilmoissa leikkiä lyö" kajahtaa ja seuraava päivä on jo lähes normaali. Se mistä on uhottu siirtyy historiaan jos joku sen tallettaa. Siinäpä se Wallborin päivä on !!
Löysät kokit poksahtavat,hheh..
Vasemmiston puolue toimistolla on vappu rieha, sieltä saa hyvinvointi paketin koppa koffia ja 10 laattaa pameja. Kyllä puna lippu liehuu sen jälkeen, tosin eivät tiedä missä mutta liehuu kumminkin.
Noista mömmöpuolista en osaa sanoa mutta kyllä aate tekee saman vaikutuksen. Katsellessaan eduskunnan kyselytuntia sen huomaa heikommatkin hoksottimet omaava.
Niin mitäs sanoi aikoinaan Viita :"Mikä mitäkin kiihottaa härkää häilyvä vaate ".