että EU vaatii hallintarekisteriä? Ei vaadi. Orpo valehtelee myös että hallintarekisteri olisi useimmissa EU-maissa. Ei ole. Se on vain muutamassa maassa jotka tekevät himmeitä veroratkaisuja veroparatiiseihin piiloitetuille pääomille. Miksi siis valehtelu? Eikö ole suoraselkäisiä ja rehellisiä poliitikkoja enää?
Muksi Petteri Orpo valehtelee
StadinKäpy
898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hei Käppänä
Tarkoitat varmaan että Orvon pitäisi toimia kuin Kim Il Un: rajat kiinni ja pysykööt suomalaiset Suomessa varoineen tai muuten lätisee.Ja vielä, miksi ihmeessä puhutaan veronkierrosta, kun kysymys on silkasta veropetoksesta eli rikoksesta Suomessa. Jos et tulojasi ilmoita, ovatpa missä päin maailmaa tahansa ja minkälaisessä säilytyksessä hyvänsä niin veropetos se on
>Kokoomuslaisen sanaan voi luottaa. Ainakin vuorokauden.>
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/219522-lupaus-eduskunnasta-suomeen-ei-tule-hallintarekisteria-silti-huoli-aiheellinen?ref=valinnat
Kokoomuslaiset ovat aina olleet kovia valehtelemaan. Veihän Ahon hallitus (mukana kokoomuslaisia) Suomen EU:Hin salaten ja valehdellen.
Mutta tulla telkkaa valehtelee?
Sehän kuuluu nykyään asiaan,on kuulunut jo vuosia, OUTOA ON JOS ET OLE HUOMANNUT.
Tuskinpa on koskaan ollut poliitikkoa, joka ei valehtelisi. En minä ainakaan ole havainnut sellaista melko pitkän elämäni aikana.
Mutta että äänestäjät uskovat kerta toisensa jälkeen niitä...ja ottavat niiden puheet vakavissaan.
Se juoksee meidän narussa ja kompastua ei saa.. Muuten Stubin kohtalo!