Hyvää päivää rakas lukija. Olipa taimenen kalastus Karjalassa ratkaistu? Olen utelias tietämään, mitä jokien Karjalan voi taimenta? Haluan jotenkin järjestää kalastusmatka punaisen kalan.
http://v-karelii.blogspot.ru/2017/04/lovit-forel-v-karelii.html
Mistä taimenta Karjalassa?
4
173
Vastaukset
- VAROITUUS
Varo suomi24 palstaa. Tällä riehuu psykopaattinen sairas natotrolli, joka tekeytyy milloin venäläiseksi, milloin suomalaiseksi.
- tervetuloa.NATO
Miten kukaan edes voi olla NATO-trolli? NATO on suomalaisen etu siinä missä baltinkin etu.
Vain ryssä ei pidä NATOsta.
- Kalapaikkoja
Tuossa linkissä mainostetaan kalastusta Laatokalla ja Segetsa-joella. Varmaan myös Äänisellä voi kalastaa samaan tapaan ja vaikkapa Jänisjärvellä. Monia muitakin paikkoja löytyy.
Pitää kuitenkin turvautua paikalliseen lailliseen kalastusoppaaseen ja tietenkin hänen kauttaan pitää saada kalastusluvat. - SeAvarakatseinen
Älä vaan sotkeudu noiden Itä-Karjalaa hallitsevien "ISÄNTIEN" kalastus-asioihin!
(Äläkä mihinkä muuhunkaan)
Voi olla , että sinusta tulee kivilinnan monivuotinen asukki, jos saat liian suuren saaliin!
http://www.karjalansanomat.ru/uutinen/salakalastus-karjalassa-ongelmana-edelleen
Vai Ratkaistu? .... :)) Jos olisikin, niin ei NE puhuisi jatkuvasti : .... "proplemi" ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552665
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322275- 792168
- 951976
- 351765
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329