Vituttaako natotrolleja totuus?

AvoinKysymys

Totuus on että Suomi ei koskaan liity Natoon.

Kysymys kuuluu että vituttaako tämä totuus natotrolleja.

Eli vituttaako???

Sana on vapaa.

19

528

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikkientiltujenäiti

      Jos olet oikea tiltu niin älä vittuile ihmisille, se on niin moukkamaista. Kuin natokannattajat.

    • Vituttaakotrolli

      Vituttaako tiltua totuus vituttaako? Totuus on se että Suomi ei koskaan liittynyt varsovanliittoon kysymys kuuluu vituttaako itäkiimakkoa kun suomi ostaa hävittäjät usasta eikä venäjältä miten on kiimakko?

      • tunnebarometri

        Tuo on aitoa asiaa ihmiseltä, joka haluaa tiettä, mitä muista tuntuu.


    • USA:N talous on romahtanut, natistit tietää sen ja tästä syystä ne on paniiikissa.

      • eläköön_grigori

        Jatka samaan malliin, hienosti menee, ole uskossasi luja.


      • Yks-TyyppiTäs
        eläköön_grigori kirjoitti:

        Jatka samaan malliin, hienosti menee, ole uskossasi luja.

        Miksi vaihtelet nimimerkkejäsi ja ylistelet itseäsi?


      • onsiinämeriittiä
        Yks-TyyppiTäs kirjoitti:

        Miksi vaihtelet nimimerkkejäsi ja ylistelet itseäsi?

        No kun aatelinen miljonääri ja vielä Upsalan yliopistossa hoonattu tuhkamuna.


      • eläköön_grigori
        Yks-TyyppiTäs kirjoitti:

        Miksi vaihtelet nimimerkkejäsi ja ylistelet itseäsi?

        Et sitten sarkasmia ymmärrä?


      • kylläpalvellaan
        Yks-TyyppiTäs kirjoitti:

        Miksi vaihtelet nimimerkkejäsi ja ylistelet itseäsi?

        Vaihtelinhan minäkin nimimerkkejä. Kunnes tajusin, ettei se kannata. Omat ei tuppaa tunnistamaan. Välillä on vaikea yhdellä nimimerkillä, jos koneen takana useampia.


    • Sven-Tuuva

      Lahtareita vituttaa, kun Suomesta ei tule koskaan Nato-maata. Ei tullut Suur-Saksan liittotasavaltaakaan.
      Väyrystä vitutti niin paljon presidenttikisan hävittyään, että soitti lääkärilleen : "Voiko vitutukseen kuolla?" Lääkäri vastasi: "Ei yleensä, mutta yritä!"

    • Natovastustajat eivät ole koskaan esittäneet yhtä-ainutta totuutta. Ei koskaan eikä milloinkaan. Ketkään eivät ole olleet koskaan yhtä huonoja.

      Suomiko ei koskaan liittynyt. Miltä nyt väärässä olijat tuntuu?
      Henkilönä kerran natovastustaja, aina natovastustaja. Takinkääntäjä on idiootti joka ei vedä johtopäätöksiä totuudesta. Tällä kerta historiallisesta totuudesta joka todistaa että Venäjä on uhka ja Suomella ei ole uhkaa vastaan uskottavaa omaa puolustusta.

      Miltä tuntuu. Sana on vapaa.

    • Anonyymi

      Kyllä vituttaa, vaikka kuinka ollaan pidetty kiinni Kremlin propagandasta ja väännetty musta valkoiseksi, ei olisi ikinä uskottu, että suomalaiset tulee järkiinsä ja liittyvät Natoon. Kyllä vituttaa ja ihan suunnattomasti, meidän bluffi meni täysin hukkaan.
      Haista sinäkin avaaja.

    • Anonyymi

      SUUTTUIKO Venäjän presidentti Vladimir Putin lännelle siitä, että Venäjää ei aikanaan kutsuttu Naton jäsenmaaksi?

      Asiaa pohtivat Suomessa pitkään asuneet venäläiset Anton Nikolenko ja Mihail Ionin Venäjä-podi-podcastin uudessa jaksossa, jossa he listaavat Venäjästä ja Putinista varoitusmerkkejä, jotka jäivät länneltä huomaamatta.

      – Se vaikutti henkilökohtaiselta loukkaantumiselta jotenkin, se vaikutti siltä, että Putin olisi suuttunut. Jotenkin, että minut jätettiin ulkopuolelle, minua ei huolittukaan länsimaiseen maailmaan, Ionin sanoo jaksossa.

      Nikolenko toteaa, että Venäjällä oli vielä 2000-luvun alussa ihan hyvät suhteet länsimaiden kanssa. Venäjä oli G8-maa ja Venäjällä oli jopa Naton tukikohta.

      Nikolenkon mukaan Putin puhui tuolloin, että Venäjäkin voisi joskus liittyä Natoon. Kun länsi ei lähtenytkään innolla mukaan, vaikutti siltä, että Putin loukkaantui henkilökohtaisesti.

      – Hän oli nyt loukkaantunut, että häntä ei rakastettu tarpeeksi. Sellainen teinipojan suuttumus, Nikolenko toteaa.

    • Anonyymi

      Upeaa olla Natossa. 🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮

    • Anonyymi

      Mitä eikö Suomi liity Natoon?
      Mitä hoitaako venäjä Ukrainan sodan parissa päivässä?
      Mitä painaako NS2 kaasuputki ennätysmäärät kaasua Saksaan?
      Mitä onko sputnik piikki oikea rahasampo, tienaako venäjä sillä helposti yli 200 000 000 000 dollaria?
      Mitä onko venäjällä jo käytössään ne tuhat parasta ikinä missään su-57 häviäjää?
      Mitä mitä mitä mitä????
      Voi tuota tiedon määrää.
      Huutonaurua!!!!!!

      • Anonyymi

        Lisättäköön listaan vielä T-14, joka onkin sellainen epelitankki jok ei kuulu ei näy. Siis täydellinen naamiointi. Vaan mitäpä virkkanevat tähän tiltureppanat, nuo laihan kaalisopan ja kehnon mahorkan räydyttämät iskurivalehtelijat?


    • Anonyymi

      No ei vituta, ainoastaan rysäpelleillä on syytä vitutukseen.

    • Anonyymi

      Meitä pietarissa potuttaa kun hyppäsimme lotohousujen kyytiin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe