Tänään tulee kuluneeksi

30 vuotta siitä kun Kepua koulutettiin oikein kunnolla ja maahan palautettiin lopullisesti normaali parlamentarismi Kekkoslovakian jäljiltä.

4

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joopa joo, presidentti nimitti pääministeriksi virkamiehen eduskunnan ulkopuolelta. Että sellaista parlamentarismia.

      • Parlamentarismin hengen mukaan Presidentti käytti valtaoikeuksiaan ja esti epäparlamentaarisen kassakaappisopimuksen totutumisen.


    • Faktaapukkaa

      Hieno juhlapäivä. Isänmaalle olisi onneksi, jos Kepu ei enää koskaan olisi hallituksessa jatkossa. Maalaisliitto/Suomen Keskusta on ollut isänmaalle haitallisin puolue kautta historian.

    • Maksaja

      Kekkosen kauden loppuminen ja vanhuksen poistuminen sittemmin, olivat vapaudenkaihoisille suomalaisille suurimpia hetkiä 80-luvulla. Halosen 12 vuotta taas toivat takapakkia, mutta nyt on taas ollut helppo hengittää Saulin kaudella. Toivottavasti Niinistö jatkaa, muuten ollaan taas umpikujassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      101
      1011
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      57
      949
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      820
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      143
      768
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      685
    6. 78
      541
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      88
      519
    8. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      99
      519
    9. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      518
    10. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      506
    Aihe