Auttakaa ihmiset

Vituttaa6666

Olen 15v poika ja minulla on aina viikonloppuisin ja arkisin tasan 20.00 kotiin tulo aika voisitteko kertoa mihin voisin ottaa yhteyttä esim johonkin sosiaalinen juttuun vai mihin koska nousun aina tulemaan 8 kotiin

9

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ddddddddddddd

      Fjk

    • Miksi sinun pitäisi saada roikkua sen myöhempään kylillä?

      Vanhempasi ansaitsisivat kasvatuspalkinnon !!!

      Sori tästä, mutta Oldie on nyt ottanut vähän "vappusimaa".

    • 753925792

      Vanhemmilla on kovin laaja kasvatusvalta. Heidän päätöksistään ei voi valittaa oikein mihinkään. Toinen asia on sitten, että eivät vanhempasikaan kovin paljon voi tehdä, jos kieltäydyt noudattamasta kotiintuloaikaa. Tietysti viikkorahan voivat ottaa pois tai jotain sellaista, mutta vähässä ovat heidänkin keinonsa puuttua siihen, jos päätät saapua arkisin kotiin aina vaikkapa 20.55.

      Jospa se sovinto sieltä löytyy, kun oikeudellisesti ei paljon kättä pidempää ole kummallakaan osapuolella.

    • onnistunut

      Sinulla poika on rakastavat vanhemmat, jotka välittävät sinusta, jokupäivä sen tajuat.
      Ehdit vielä maailman turhuuksiin ja tuuliin mukaan hieman vanhempana. Olet onnekas, että sinusta välitetään ja rakastetaan..!!!

    • HyyuGYgy

      Ainahan voit muuttaa pois kotoa jos vanhempasi noin sinua riistävät. Muuta heti kun vielä tiedät ja osaat kaiken.

    • Oli.ilo.auttaa

      Soitto 112 hätänumeroon, saat yhteyden sosiaalityöntekijään joka sijoittaa sinut sijaisperheeseen missä ei ole kotiintuloaikoja.

    • Blackwomen

      Vanhempasi ajattelevat vain sinun parastasi. Ei ne pahalla aseta rajoja elämään, vaikka sinusta tuntuu vaan ikävältä tuo kotiintuloaika. 18-vuotta täytettyäsi saat itse päättää menemiset ja tulemiset aivan, kuin haluat.

    • beyourselfff

      Arvaa mitä, vanhempasi ovat tehneet sinulle juuri nämä kotiintuloajat koska he välittävät sinusta. Jos sinusta kotiintuloaikasi tuntuu epäreilulta, niin keskustele vanhempiesi kanssa jos saisitte sovittua sellaiset pelisäännöt, jotka sopivat kummallekin osapuolelle. Keskustelu kannattaa käydä asiallisesti, nimittäin huutaminen ja raivoaminen harvemmin edistää mitään - sekä se jos joku on paikka näyttää, että ei ole mikään pikku poika !

    • kotonaAina

      vitun cp vammainen kuka jaksaa roikkua kylillä joka päivä kivaa olla kotona aamusta iltaan Hajosin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      888
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe