Uskovainen

On sellainen joka ei luota omiin aivoihinsa ja näkemäänsä.Vaan kaikki tulee eksyttäjien kautta.
4356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kuvailit juuri ateistin, hehän eivät usko omaan aivotoimintaansa, vaan epäilevät sen olevan vain mielikuvitusta, ja uskovat vain siihen mitä muut hänestä ajattelevat, ja mitä muut pystyvät kanssa näkemään.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

  • Ole hyvä, ja perustele hieman.

    Äänestä

Minä uskon Jeesukseen sanokoot muut ihmiset mitä tykkäävät. Rukoilen muillekkin samaa. elämä on ihanaa ja vapaus sitä että saa omistaa rauhan sydämessään eikä mikään syytä. sisäinen elämä on kondiksessa ja valo loistaa elämän kaikissa kysymyksissä. tiedän että helluntailainen ärsyttää monia mutta siinähän sit ärsyttää. ja monesti se älähtää johon osuu asia jollain tapaa epävarmaankin kohtaan. Jeesus antaa ilon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muikkumiesSL kirjoitti:

On sellainen joka ei luota omiin aivoihinsa ja näkemäänsä.Vaan kaikki tulee eksyttäjien kautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu