Titaanit kohtasivat

Vladimir Putin nähtiin taas Venäjän GP:n palkintopallilla.
F1-kauden muissa kilpailuissa ei nähdä vastaavaa. Venäjällä se kuitenkin taas tapahtui: isäntämaan presidentti saapui kärkikolmikon takahuoneeseen ennen palkintojenjakoa.

Venäjän federaation presidentti Vladimir Putin sanaili tulkin välityksellä uransa ensimmäisen voiton ajaneen Valtteri Bottaksen, Sebastian Vettelin ja Kimi Räikkösen kanssa.

Putin kehui kolmikolle, että F1-sarjan kiinnostus on Venäjällä kasvanut koko ajan. Kuljettajat allekirjoittivat nyökkäyksin.
14176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Hahhah! Harmaa pikku-ukkeli ja kolme ikänsä ympyrää ajanutta miestä, näitä yli-ikäisiä pärinäpoikia.... Että sellaisten "Titaanien" tapaaminen.

En edes tiennyt että venäjällä ajetaan formuloita, mutta tokihan sinne tuo ökyilijöitten täyttämä "urheilulaji" hyvin sopii. Sain lajista tarpeekseni viimeistään Häkkisen aikoihin. Voiko olla tylsempää kuin seurata toista tuntia jonossa ajoa, jossa mielenkiintoisin tapahtuma on kuinka renkaiden vaihto onnistuu?

Omassa tuttavapiirissäni formuloilla on täysin junttimainen imago, lippalakkipoikien ja amisten harrastus.

Äänestä

Mukavaa että suuren Venäjän johtaja sai onnitella pikkunaapuristaan tullutta autonkul-
jettaja Bottasta!

Äänestä

Konkurssipesän pikku ukkeli pääsi sentään telkkuun ja silloin Bupin silmä kostui?

Äänestä
  • Venäjän talous kasvaa kohisten.

    Äänestä

Vladimir on liipattu herrasmies, ja osaa olla rento ja jutustella tavallisten pulliaisten kanssa?
Eihän sitä muuten olisikaan maailman arvostetuin ja merkittävin valtiomies?

Äänestä
  • Puhuuko rommeli nyt putinista, siitä niin kovin keskinkertaisesta pikkumiehestä? Tuosta karkeapuheisesta Leningradin katujen kasvatista ja entisestä harmaasta kgb-agentista, jonka lempiharrastus on raajojen vääntely?

    Herrasmies ja valtiomies eivät taida olla aivan osuvimpia kuvauksia sellaiselle tapaukselle...

    Hahhah!

    Äänestä

  • Merkittävä Putin voi olla. Olihan Hitler, Stalin, ja moni muukin merkittäviä.

    Arvostettu taas on jo ihan toinen juttu, jos arvostamisella tarkoitetaan jotain positiivista ja haluttua asiaa. Aseilla, uhkailuilla, valehteluilla ja sodilla hankkimaa tunnettuutta ei millään mittarilla voi arvostukseksi sanoa.

    Edes jatkuva putinin trollien julistama propaganda Putinin ihanuudesta ei lisää arvostusta yhtään, päinvastoin. Teot ratkaisevat....

    Äänestä

Pikku-Putte on naurettava kääpiö, joka pelkää juuri tavallisia pulliaisia! Ei kai hän muutoin olisi niin inhottu ja pelätty!?

Turhaan NoBox taas turvottelee! Et pääse tuuppaamaan!

Äänestä

Säilyikö suomalaiskuskeilla sormukset omissa sormissaan?

Äänestä

Vahinko ettei Putin osallistunut itse kisaan. Luultavasti hän olisi helposti voittanut koko kisan kolmipyörällään.
On se vaan niin väärin !

Äänestä

Nyt taisi NATOmaat hävitä Shotsin formula kisat ???

Äänestä
  • Onko Mercedes-tallin auto valmistettu Venäjällä!

    Äänestä

Eipä kyennyt Putleri olemaan valehtelematta edes tuossa tilaisuudessa. No se on mennyt jo niin veriin, ettei taida muuta enää osata puhuakaan....

Äänestä

Kimi voittaa huomenna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiva_juttu kirjoitti:

Vladimir Putin nähtiin taas Venäjän GP:n palkintopallilla.
F1-kauden muissa kilpailuissa ei nähdä vastaavaa. Venäjällä se kuitenkin taas tapahtui: isäntämaan presidentti saapui kärkikolmikon takahuoneeseen ennen palkintojenjakoa.

Venäjän federaation presidentti Vladimir Putin sanaili tulkin välityksellä uransa ensimmäisen voiton ajaneen Valtteri Bottaksen, Sebastian Vettelin ja Kimi Räikkösen kanssa.

Putin kehui kolmikolle, että F1-sarjan kiinnostus on Venäjällä kasvanut koko ajan. Kuljettajat allekirjoittivat nyökkäyksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu