"Sensuuri taas huipussaan!" -- on

Nopeasti napattu pois "keskustele vapaasti" voi vitt kyllä on matit asialla.
8190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suomi24 on nykyään valtamedian(Aller) omistuksessa ja se myös näkyy moderoinnissa!

Ei suinkaan ole sattumaa, että valtamedia hankki tämän suurimman vapaan keskustelufoorumin haltuunsa. Koska täällä on tuotu esiin niin paljon valta- eli valhemedian vääristelyä, salailua, sensurointia ja manipulointia. Senhän mediaeliitti haluaa estää hinnalla millä hyvänsä!

Äänestä

Nyt ymmärrän

Äänestä

Multakin juuri poistettiin yksi aloitus, jossa epäilin erään matu-face-ryhmän turvallisuutta maallemme. Tykkääjiä ryhmässä oli yli tuhat ja kieli jostain lähi-idän suunnalta. Kannattivat mm. sharia-lakia...

Äänestä

Jos ulkomaalaisia rikollisia ja raiskaajia suomalainen arvostelee se on viharikos nyky suomessa.

Suomessa ovat vallassa mielisairaat suomen kansan vihaajat.

Äänestä

Vääryys on vallassa, sehän se pitäisi poistaa, vihapuheet syntyy juuri vääryyksistä.. Eikö teillä sensureilla yhtään välähdä, mikä on väärin ja mikä on oikein. AI niin, taidatte olla matuja. Nykymeno on niin päin helv . . . En käsitä, miten voidaan sallia maahantunkeutujien olo täällä ja se hyysääminen, maan rahatalous on hunnigolla muutenkin. Euroopassa ja Suomessa on vain Aivottomia päättäjiä, jotka eivät pysty näkemään, mitä vääränlaisesta porukasta ja uskonnosta seuraa. Missä on ne oman maan puolustajat, missä.

Äänestä

Meille tuomiot vihaisesta puheesta ja raiskaajille ehdollista, eili ei mitään. Valtio maksaa raiskaajien asianajokukulut ja syöttää, juottaa, mutta suomalainen maksaa selkänahastaan kaiken pitkinä suikaleina ja veri vaan tirskuu. Hammasta kyllä pitää purra ja silmät pullistuvat. Ääntäkään ei, perkele, perkele.

Äänestä

Eikös tätäkin sensuroi ylepska. Eli maksamme tämänkin sensuroinnin yleverolla! Että vielä maksamme itse yksityisen yritykasen haittasensuroinnin! Kyll kaikki sen jo tietää että menossa on kansanmurha, mutta kaikki ei sitä mainitse työn menettämisen pelossa.

Äänestä

Sensuurisedät eivät pidä tästä näköjään:

Selitys mokutukselle löytyy kuin löytyykin EU:n johtoportaasta, ja se selitys on kavala - enpä olisikaan uskonut ellen omin silmin pystyisi sitä lukemaan:

"Euroopan Coudenhove-Kalergi-yhteisö palkitsee poliitikkoja Coudenhove-Kalergi-palkinnolla kahden vuoden välein. Palkinto annetaan poliittiselle henkilölle, kuka edistää kansanvaihtoa Euroopassa.

Palkinnon saaneita henkilöitä lähiaikoina:

Jean-Claude Juncker, Euroopan komission presidentti, 2014
Herman Van Rompuy, Entinen Euroopanvaltuuston presidentti, 2012
Angela Merkel, Saksan kansantasavallan kansliapäällikkö, 2010"

"Tulevaisuuden ihminen on sekarotuinen. Tämän päivän rodut ja luokat vähitellen häviävät tilan, ajan ja ennakkoluulojen eliminoimisen vuoksi. Tulevaisuuden euraasia-negroidi-rotu, ulkonäöltään samankaltainen kuin muinaiset egyptiläiset, tulee korvaamaan kansan monipuolisuuden yksilöiden moninaisuudella. ”
– Coudenhove-Kalergi, Richard Nikolaus. Praktischer Idealismus "

https://fi.wikipedia.org/wiki/Richard_Coudenhove-Kalergi

EU on siis yhtä kuin pakkomokutus! Tuossa se on suoraan sanottu, mustaa valkoisella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iljaxi kirjoitti:

Nopeasti napattu pois "keskustele vapaasti" voi vitt kyllä on matit asialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu