Demarien häpeämispäivä

Olisi mielenkiintoista olla kärpäsenä katossa ja seurata demari-vappupuhujien ilmeitä eduskunnassa,kun kohtaavat hallituspuolueiden edustajia.
Onko ilmassa häpeän ja krapulan tuntua, kun edellisenä päivänä puhuu paskaa totisella paatoksella.
Demarit näyttäneet kykynsä monessa edellisessä hallituksessa ja-köykäisiksi havaittu.
693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oikeistodemarit kuten Paavo Lipponen sekä hänen pers'kärpäsensä Liisa Jaakonsaari pilasivat ja häpäisivät koko demariaatteen. SAK:n edellinen puheenjohtaja Lauri Lyly itse nosteli eläkevakuutusyhtiö Ilmariselta valtavia palkkoita (yli 30000 euroa vuodessa) ja samaanaikaan vaati EK:n kanssa nollalinjaa duunareille. Ei 70-luvun demareista ole mitään jäljellä, ehkä kalpea muisto.

Äänestä
  • l

    Taidatte olla samaa Kokoomus-porukkaa kokkareitten kanssa. Ainakin oikeistosossut, joita nykyään on suuri osa tästäkin puolueessa - täysiä konnia.

    Paljonko teidän jengilä on jemmassa Sveitsin pankeissa? Voisiko Heinäluoma vastata? Hänhän poisti varallisuusveronkin, jottei joudu maksamaan omistuksistaan.

    Olette sellainen puolue nykyään, että ihme on, että aikaisemmat sukupolvet ovat saaneet Suomenkin ns. hyvinvointivaltioiden joukkoon. Jos vallassa olisitte te, nykyiset edustajat, niin suota oltaisiin vielä kuokkimassa "Täällä pohjan tähden alla" trilogian Koskelan tavoin.

    Mikä hemmetti teissä on mennyt pieleen?

    Teidät on vallannut rahan ahneus. Te ette kunnioita enää työtä, vaan siitä saatua hyötyä kapitalistille. Itse työ ei merkitse mitään ihmiselle tärkeänä toimintona. Päämääraksi on tullut siitä saatava hyöty. Hyödyn korjaa kapitalisti. Ei kapitalisti välitä keinoista, millä maksimaalinen voitto saavutataan. Ei kapitalisti välitä ihmisistä, vaan rahasta.

    Nostakaa nyt edes äläkkä alla olevasta hallintorekisterilaista - siis kunnon meteli.

    Tiedän, että näin ei käy, koska te olette samaa porukkaa Kokoomuksen kanssa.

    Kumpi on teille tärkeämpää: kansan kannatuksen saaminen vai kapitalistien pimeitten tilien piilottaminen yhä edelleen hallintarekisterien suojiin.

    Tämän lain mukaan pankki hallinnoi omistuksia. Oikeaa omistajaa ei tiedetä. Miten verotat? Et mitenkään.

    Nyt, kun salaiset pankkitilit avataan ensi vuonna ja varojen piilottelijat paljastuvat, jos ei heidän varojaan saada uuteen piiloon. Hallintarekisteri tulee apuun. Pankki ottaa nämä rahat nimiinsä. Ne muutetaan osakeomituksiksi, joita pankki hallinnoi. Oikea omistaja on pimennossa, eikä kukaan muu kuin pankki sitä tiedä. Tämä on suuroperaatio näiden veropakolaisten pelastamiseksi.

    Anteeksiantopykälää ei esim. Suomessa hyväksytty. Jotain muuta piti keksiä. Tämä on juuri se, mitä Kokoomus keksi tilalle.

    Onko eduskunnassa yhtään rehellistä ihmistä? Oletteko kaikki mukana tässä kusetuksessa?

    Äänestä

Rinne nykyinen Alamäki

Äänestä
  • ootte te porukkaa.

    Äänestä

"Olisi mielenkiintoista olla kärpäsenä katossa ja seurata demari-vappupuhujien ilmeitä eduskunnassa,kun kohtaavat hallituspuolueiden edustajia."

Mitäs se kärpänen on katossa nurin päin. Näkee asiat samoin kun koko oppositio. Velat on saatavia, olot ovat erinomaiset ja kansalaispalkka juoksee kaikille. Lakko on suuri haave ja äänestämällä oikein saa halosta päähän. Tosin kärpäsellä on siivet joita voi käyttää jos ote paneelista lipsuu oppositiolla sitä ei näytä olevan ??

Äänestä

Otapa pois ne punaiset silmälasit ja katso asioita realistisesti.
Rinteellä oli aika näyttää kykynsä,mutta havaittiin köykäiseksi lahjoiltaan.
Turha valittaa ja kaipailla Rinnettä ja Halosta. Juna meni jo....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katumusjakrapula kirjoitti:

Olisi mielenkiintoista olla kärpäsenä katossa ja seurata demari-vappupuhujien ilmeitä eduskunnassa,kun kohtaavat hallituspuolueiden edustajia.
Onko ilmassa häpeän ja krapulan tuntua, kun edellisenä päivänä puhuu paskaa totisella paatoksella.
Demarit näyttäneet kykynsä monessa edellisessä hallituksessa ja-köykäisiksi havaittu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu