Kekkonen PRKL

TulitikkuUkko

Laittakaan nuoret hartia taakse ja ottakaa rennompi asenne, kattelkaa noita ryynääjä marjanpoimija sukupolvia jotka koittaa keräämällä saada ahdistuneen aikansa kulumaan. Eihan ne pysty hyväksymään ja käsittämään sitä että kekkonen oli amfetamiinia kayttävä juoppo, joka kusetti suuret ikäluokat kahvin ja sisun avulla ryynäämään, rakentamaan aikapommia jonka räjähtämistäkään eivät oo tajunnu. Kattokaa niiden ilmeitä ja ryhtiä kävelytyyliä, siinä on pari sukupolvellista karsiviä, tuskaansa turtuneita pihkatappilampaita, jotka yrittää jaksaa kusipäisyyttä, vahingonilon ja ylemmyyden tunteen avulla. Vanhempia tarvitsee kunnioitaa vain jos ne on osoittautuneet sen arvoisiksi.

4

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • feelixi

      En ymmärtänyt

    • Pervotiini
    • Alfalaval

      Pervitiinikekkosen kofeiiniilehmät räpikoivät voimia vahingonilosta, että jaksaisivat tyhmyyttä.
      Yksityistä kerätään ja kerätään, sitämukaa yhteinen vähenee ja yhteiskunta murenee. Sitten omahyväisenä syytellään tilanteesta muita, eikä nähdä kurikkaa omassa silmässä.

    • Kannattiko

      Onhan sitä kekkosen ja maran opetuslapsien kamala tajuta, että se elämän tarkootus ja sisältö, oman ja yksityysen kerääminen onkin se joka yhteiskunnan hajottaa ja maailman saastuttaa, voivoi piruparkoja. Pitääskähän ruveta tekemähän businesta, myymähän elämille tarkootuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      199
      4303
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      99
      2853
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      2816
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      89
      2626
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2337
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      50
      2257
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2087
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2051
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1941
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1939
    Aihe