Tänään n-kurkiainen lähestyi alelaaria. Liekkö sitten saatu jo ennakolta tietää kohteessa, että n-kurkiainen olisi tulossa, mutta alelaari oli tyhjä. (tosin saattoi olla, että tyhjentäjä nainen oli juuri muutamaa sekuntia ennen käynyt hakemassa tuotteiston, koska se pyöri vielä laarin ympäristössä) (joten ajoitus saattoi olla tällä kertaa vain sekunteja myöhässä?).
Ainoastaan kasvistuotepuolella oli punalappuisia e-tarvikkeita laarissa. Ja varsin hyviä tuotteita. Sitten kuitenkin n-kurkiainen osti valmista ateriaa 2.95€ kokonaisedulliseen hintaan. Grammien ollessa lähes 200. Pyörykkäinen, patata ala uunipannu, sienten salaatti ja pepperkermakastike olivat ostoksen sisältö. Laatuluokituksella bueno 10 . Sitten onnenpotkut jatkuivat, koska n-kurkiainen sai uudet sukat, 3kpl hintaan 2.95€. Ja niistä voi riittää ilon riemua jopa talveen asti, jos ei kävele hinkkaavalla tavalla, joka kuluttaa sukkia ennenaikaisesti. Vaikka investoinnit olivat todella kalliit ja söivät todella ison loven arjen halintaan on kuitenkin ehjät sukat aina mukavammat kuin monet reikäiset päällekkäin. Samoin kermapepperkastike on aina ilon ja riemun asia.
Hymyyn kääntyy suu
11
200
Vastaukset
- TYÖNNÄPERSEESEESINE
Ruokahäirikkö terrorisoifoorumia!
- uuno.utelias
Minkälaista on hinkkaava kävely!?
- ei_ummara
Nälkäkurkiainen on taas alkanut kirjoitella tänne. Miksi? Mikä lisäarvo noilla ihmeellisillä väännetyillä sanoilla ja tyhjällä sisällöllä on?
Minä ymmärrän. itse pyrin hankkii nyt paljon joko alennuskermaa tai punasta maitoo jakkokoaa kasaan joko jätskii tai kermatoffeeta. Sain käsiini lakkritsiuutetta niin siitä kekkasin. Glukoosisiirappi löytyy sokuri voi ja alennulihaa vielä pakkasessa parissakin pakkauksessa sekä kevyet aamukeitot myöskin becelin purkeissa.
Niin ja liiterin litran mehupurnukka on mulle aina neljän litran mehupurnukka. kuka sokerivettä haluu juua?
- ikuinennälkä
Suut tukkoon arvostelijat, hyvä että kurkis on palannut takaisin talvitauoltaan. tähän aikaanhan kurjet jo muutenkin ovat kotiutuneet, vai pitääkö sanoa kotoutuneet, häh häh.
Kurkis, alelaareja pitää käydä penkomassa usein, siellä on sattumanvaraisesti välillä paljon ja välillä ei mitään.
Onnea vaan alemetsästykseen, sitä tässä itsekin harrastaa.
Jaa edelleenkin koekeittiökokemuksiasi tänne, meillä muilla kun tuo kirjoitustaito näkyy olevan tuota-öö-tuota-joo tyyliä.
Hyvää kevättä!- Olemme_yksilöitä
Puhu vain omasta puolestasi äläkä "meistä muista".
- okokooki
kääntyy suu
Nälkäkurkiainen
2.5.2017 18:13
Tänään n-kurkiainen lähestyi alelaaria. Liekkö sitten saatu jo ennakolta tietää kohteessa, että n-kurkiainen olisi tulossa, mutta alelaari oli tyhjä. (tosin saattoi olla, että tyhjentäjä nainen oli juuri muutamaa sekuntia ennen käynyt hakemassa tuotteiston, koska se pyöri vielä laarin ympäristössä) (joten ajoitus saattoi olla tällä kertaa vain sekunteja myöhässä?).
Ainoastaan kasvistuotepuolella oli punalappuisia e-tarvikkeita laarissa. Ja varsin hyviä tuotteita. Sitten kuitenkin n-kurkiainen osti valmista ateriaa 2.95€ kokonaisedulliseen hintaan. Grammien ollessa lähes 200. Pyörykkäinen, patata ala uunipannu, sienten salaatti ja pepperkermakastike olivat ostoksen sisältö. Laatuluokituksella bueno 10 . Sitten onnenpotkut jatkuivat, koska n-kurkiainen sai uudet sukat, 3kpl hintaan 2.95€. Ja niistä voi riittää ilon riemua jopa talveen asti, jos ei kävele hinkkaavalla tavalla, joka kuluttaa sukkia ennenaikaisesti. Vaikka investoinnit olivat todella kalliit ja söivät todella ison loven arjen halintaan on kuitenkin ehjät sukat aina mukavammat kuin monet reikäiset päällekkäin. Samoin kermapepperkastike on aina ilon ja riemun asia. - fcfcdxe
Noil Pikavipin ottajil on ainakin Buaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhh
- drdedes
Kun ei ole varaa televisioon niin illan saa kulumaan rattoisasti
kun katsoo uuninluukun lasin läpi kun makaroni paistuu kypsäksi.
Vähän puuduttavaahan se on aina katsoa samaa "ohjelmaa" mutta
siihen saa vaihtelua kun laittaa välillä toisenvärisiä makaroneja paistumaan
silloin on sama kuin katsoisi väritelevisiota.Televisio on paskaa täynnä. Netissä oivat ohjelmat löytyy. Voisin vaikka myydä telkun.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦535250Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.924079En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v153483- 473140
- 102570
- 212352
- 462257
- 392196
Sielunkumppanini ja nykyinen kaivattuni ovat hyvin samankaltaisia ihmisiä
Ja uskon että he punovat langansa yhteen pian. Sielunkumppanille voi olla kova paikka hyväksyä kuinka välittävä ja herkk341892- 641771