Paljon on ollut huhuja että turkulainen ex-kaupunginvaltuutettu Olavi Mäenpää olisi jo kauan ollut riidankylväjä kansallismielisissä piireissä. Tätä tukee ainakin se että kaikki puoluehankkeet joissa Mäenpää on ollut mukana ovat kaatuneet kansallismielisten keskinäiseen riitelyyn. Nykyäänkin Mäenpää keskittyy MV-lehden kommenttikentissä lähinnä mollaamaan muita kansallismielisiä ja kehumaan omaa toimintaansa.
Olavi Mäenpää riidankylväjä?
lkhsfdgl
33636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Aha. Niinkö.
Sillälailla vai toisinpäin.
Aha. Niinkö.
Mäenpään katkeruus näkyy entistä voimakkaampana nyt kun urkulaiset tiputtivat hänet valtuustosta. Ehkei Mäenpään olisi kannattanut kampanjoida ek-vaaleissa maanpetturiministeri Petteri Orpon puolesta..
Kyllä Mäenpääkin tietää, että suurimman osan tänne tulleista matuista maasta ulos potkiva Orpo on kaikkea muuta kuin maanpetturi.
Rautatieasemalla matut on jo kuukausia osoittaneet mieltään juuri tätä Orpon politiikkaa vastaan. Mene sinne niiden joukkoihin mukaan, jos siis olet Orpoa vastaan.
Maanpetoksellinen Petteri Orpo päästi sisäministerinä toimiessaan 30 000 kehitysmaamuslimia Suomeen turvallisesta Ruotsista.
Petteri Orpo sanoi sisäministerinä ollessaan, että suurin osa Soinin ja Sipilän maahan päästämistä matuista on elintasosurffareita, jotka palautetaan. Ja sekös teitä vihervasureita harmittaa. Ja nyt tätä Orpon viitoittamaan linjaa vedetään johdonmukaisesti pakkopalautuksilla, ja yle, punapääpapit ja sinun kaltaisesi vihervasurit haukkuvat juurikin tätä Orpon politiikkaa. Mäenpäät ja muut isänmaalliset sen sijaan kannattavat Orpon politiikkaa.
Patsas Orpolle pitäisi pystyttää.
Petteri Orpon patsaan kyltissä lukisi. Tässä mies joka päästi 30 000 kehitysmaamuslimia Suomeen samaan aikaan kun järkevät päättäjät ympäri eurooppaa löivät rajojaan kinni.
Mitä nyt Ankea Merkel päästi vaivaiset miljoona muuttajaa maahansa...
Juuri näin. Orpo on isänmaallinen mies.
Mutta vain 165-senttinen. Ei ole uskottava.
Mäenpään puheissa on ajoittain ihan kunnollisen tuntuista järkeilyä, ja mies vaikuttaa melko normaalilta. Suureksi osaksi Meänpään aika menee kuitenkin pikkumaisuuksien kanssa painimiseen. Ihmettelen että mitenkä monta viikkoa ja kuukautta se kyttäsi jotakin Paimion tms. kunnan naispuolista eläinlääkäriä kameransa kanssa.
Minkäänlaisena yhteistyökumppanina Mäenpää olisi aivan toivoton. Mies on niin ailahtelevainen ja epämääräinen tuhisija. Vaikeata olisi aloittaa mitään, vaikka pari kuukautta kestävää, puhumattakaan pari vuottta kestävää projektia tai hanketta aloittaa tuollaisen Menepään kanssa.
Silloin, kun Suomen kiistaton ykkösnatsi, herra valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin, vetäytyi eläkkeelle valtakunnanjohtajan tehtävistään, hän kutsui koolle kaikki kymmenkunta suomalaista uusnatsijohtajaa. Tämä suuri konferenssi on edelleen dokumentoituna YouTubessa.
Aivan kuten kristillinen kirkko välittää kätten päälle panemisen ja siunaustensa kera pappisviran arkkipiispalta muille piispoille, ja piispoiltaan edelleen tavallisille papeille, samalla tavalla välitti valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin johtajuutensa kätten päälle panemisen ja saatanallisten siunaustensa kera seuraajalleen Mäenpäälle. Tapahtui Successio apostolica, apostolinen seuraamus, kuten me hurskaat kristityt tapaamme sanoa.
Vetäkää käteeni.
Näin tapahtui. Kokouksen päätöksi ei ole tiettävästi peruttu, eikä uusia johtajia valittu, mikä merkitsee sitä että:
KUISMA ON PUHEENJOHTAJA!
homma meni helvetin hyvin
Seppo Lehtoa seuraamme - vaikka sitten lietekaivoon!
Mäenpää on tosiaan ollut jo pitkään tunnettu siitä, että hän keskittyy lähinnä aatetoveriensa parjaamiseen. Esimerkiksi Halla-aho kirjoitti aiheesta jo kymmenen vuotta sitten:
http://www.halla-aho.com/scripta/olavi_maenpaa_ja_varsinaissuomen_vaalipiiri.html
Yhteistyökyvyttömyytensä ja riidanhakuisuutensa seurauksena Mäenpään porukan saavutukset ovat jääneet varsin vaatimattomiksi, eikä Mäenpää itsekään enää päässyt edes valtuustoon, vaikka aiemmin keräsi Turusta suuria äänisaaliita.
Mitä Mäenpää kuvittelee saavuttavansa kylvämällä eripuraa kansallismieliseen kenttään?
Paha sanoa. Ehkä hän vain on sen verran vaikea persoona joka ajautuu väkisinkin törmäyskurssille kaikkien muiden kanssa?
Kateudesta ja katkeroitumisesta hänen riidankylväminen johtuu.
Hän ei olisi pahimmissakaan painajaisunissaan voinut nähdä Halla-ahon ja kumppaneiden äänivyöryjä ja suosiota kanssallismielisessä kentässä ja tippuvansa itse kuvioista kokonaan pois.
Öyhöttämisellä ja riidankylvämisellä ei kuntapolitiikasta ei nousta raskaaseen sarjaan, mutta tätä Mäenpää ei tule koskaan ymmärtämään.
Käenpää on mies, joka on täynnä itseään ja omaa erinomaisuuttaan. Käenpää muistaa aina muistuttaa, että juuri nimenomaan HÄN ITSE oli ensimmäinen aidosti mamukriittinen ja kansallismielinen joka koskaan äänestettiin mukaan mihinkään kaupunginvaltuustoon. Että HÄN ITSE aloitti ensimmäisenä ihmisenä Suomessa mamukriittisen ja kansallismielisen politiikan teon, että HÄN ITSE oli edelläkävijä ja muut, myöhemmät, ovat vain aikaansaamattomia kopiota HÄNESTÄ ITSESTÄÄN. Ei kuitenkaan HÄN ITSEKÄÄN ole saanut aikaan mitään - paitsi hajaannusta.
Lukekaa sarjakuva Asterix ja riidankylväjä.
mäenpää parasta mitä turus ollu pitkään aikaan,
Niin parasta että äänestäjät tiputtivat hänet valtuustosta 25 vuoden jälkeen.
Olavi Mäenpää on niin äärimmäisen riidanhaluinen, pitkävihainen, katkera ja yhteistyökyvytön, että mistään mitä Mäenpää tekee ei tule yhtään mitään. Kaikki Mänpään aloittamat hankkeet ovat tuhoutuneet siihen, että Mäenpää riitautuu heti kaikkien kanssa korostaessaan omaa erinomaisuuttaan josta ei edes ole näyttöä, että hän olisi mitenkään erinomainen millään tavalla. Mäenpää putosi valtuustosta ja ansaitsi sen kun ei kerran minkäänlaiseen yhteistyöhön kenenkään kanssa pysty, edes omalla hiekkalaatikollaan.
Olavi Mäenpää ei ole suosittu edes isänmaallisten omissa piireissä, päinvastoin Olavi tunnetaan rettelöitsijänä ja erimielisyyksien kylväjänä josta ei ole kenellekään mitään iloa.
Mäenpää taitaa ollaa riitelyaddikti. Riitelee riitelemisen ilosta.
Ei voi kuin ihmetellä Mäenpään toimintaa.
Hän riiteli myös jostakin Suomen Sinivalkoisten nimestä ilmajokelaisen IKL-poliitikon Järviharjun kanssa.
Minusta Olavi on sievä poika. Oikein lutunen.
Olavi Mäenpää tiedetään erittäin hankalaksi persoonaksi jonka kanssa yhteistyöstä ei tule mitään.
Se on SUPOn leivissä.
Mäenpää riiteli itsensä ulos turun odineistakin.
Mäenpää riiteli itsensä ulos turun odineistakin.
Search: "Olavi Mäenpään suurimmat uroteot"
*File not found*
Hahaa tuo oli hyvä :D
kaveri on karismaattinen esiintyjä mutta ihmissuhde taidot ovat uhmaikäisen