Kreationismia postiluukusta

huuhaayahua

"Postiluukuista tungetut oudot kirjat hämmentävät Helsingissä – "Tuli epämukava olo, kun pohdin onko kyseessä Isisin propaganda"

http://yle.fi/uutiset/3-9592848

Kirjoittajilla on rahakkaita tukijoita, näitä jaellaan ilmaiseksi joka puolella.

14

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinonjuuu

      Joo vessapaperiks kelpaa kaikki mikä liittyy islamiin. Se on harhaoppi saatanasta

      • onjuunäin

        Uskonnot onpi kaikki saatanasta.


      • decor

        Evoluutiouskovaisen varmaa saarnaa. Surku se siunuakin tulee, elä eppäile.


      • abso
        decor kirjoitti:

        Evoluutiouskovaisen varmaa saarnaa. Surku se siunuakin tulee, elä eppäile.

        Pistä jo se korkki kiinni, sisurkuttelija.


    • Saahan tuon laitettua roskiin.

      • Tarkoitat kai paperinkeräykseen.


      • Evvvk-kekek
        kekek-kekek kirjoitti:

        Tarkoitat kai paperinkeräykseen.

        Ihan sama, samaan roska-autoonpäätyy astiasta riippumatta ja samalle kaatopaikalle kaatopaikalle materiaalista riippumatta.


      • EtTunneTekniikkaa
        Evvvk-kekek kirjoitti:

        Ihan sama, samaan roska-autoonpäätyy astiasta riippumatta ja samalle kaatopaikalle kaatopaikalle materiaalista riippumatta.

        Vaan kun ei. Jätefirmoilla on autoja, joissa on eri säiliöt erilaisille jätteille. Ainakin kahta ereilaista materiaalia voidaan kuskata samalla autolla. Nykyään jätteistä päätyy hyvin pieni osa kaatopaikoille.


      • DarwinHarha

        Evoluutiouskonto ilmeisesti spekuloi elämän synnyllä muinaismaailman kuplivilla "kaatopaikoilla"...tieteistaikauskoa kun on.


      • Evvvk-kekek kirjoitti:

        Ihan sama, samaan roska-autoonpäätyy astiasta riippumatta ja samalle kaatopaikalle kaatopaikalle materiaalista riippumatta.

        Noin se laiska perustelee saamattomuuttaan.


    • Kirjan kirjoittaja turkkilainen Harun Yahya on kirjoittanut loistavan kirjan evoluutiosta, nimeltään "Evoluution petos." Suomeksi se on ilmestynyt luultavasti vain nettiversiona ja sitä voi lukea googlaamalla kirjan nimen.
      Vaikka kirja pohjautuu islamilaiseen uskontoon, siinä on tunnettujen länsimaisten tiedemiesten todisteet siitä, kuinka evoluutio on mahdottomuus. Suosittelen sitä kaikkien ateistien ja evolutionistien luettavaksi.

      "Alussa loi Jumala taivaan ja maan." (1.Moos.1:1)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1333
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      693
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      441
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe