Gallup! Kuinka usein naisilla tekee mieli seksiä? Eli kuinka usein mielessä pyörii kunnon pano? Vastauksessa olis kiva myös ikä
Gallup! kuinka usein mieli seksiä
ukko
173109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Päivittäin tekee mieli ja ikää on 39v.
päivittäin seksi mielessä.
Sovittaisko tapaaminen?
kaukana :)
Päivittäin minäkin haluan...se on eri asia milloin ukko suvaitsee antaa...ja ikää oli 36...
Edelliset vastaajat ovat kai normaaleja naisia. Kuinka arvioitte naistani joka ei haluu kun harvoin, ehkä kerran viikossa. Illalla kun mennään nukkuun ja olis parasta unilääkettä kunnon seksihetki tämä puhuu vain töistään ja sitten nukahtaa.
Mutta kylläpäs osaa olla mustasukkainen kaikille muille naisille minusta.
Eihän tää mitään jos oliskin pihtari ja haluton vaan olis kyllä kohtuullista ottaaa mun halut huomioon. Kyllä varmaan tää menis vielä jossain kaupungissa mutta maalla ei ole niitä ostopalvelujakaan saatavana eikä korvaavaa naista hoitaan puutetta.
on niitä naisia muuallakin=) itseäni haluttaa suht kerran viikkoon ja mutta monesti tulee sellaisia aikoja ettei juuri muu mielessä olekkaan;)) ns.kiima/juoksu aikako? t.luolanainen
Päivittäin tekis mieli,joskus harvoin ei huvita kun lastenhoito väsyttää.Ikää 26v.Eri asia sitten kuinka usein saan kun isäntä on tyytyväinen 1-2kertaan viikossa.Ikäeroa lähes 10v,johtuisko sitten siitä...Kesällä on kunnon kiima-aikoja ja sillon olenkin turvautunut varamiespalveluun jotta perhesopu säilyy eikä seksin puute kiristä välejä.
Päivittäin, jos saisi, niin ehkä harvemmin, nyt kun ei saa, niin pyörii joka päivä monta kertaa mielessä.
Seksiä tekee mieli joka päivä. Se on sitte ihan toinen juttu, kuinka usein omaa ukkoa kiinnostaa. Puutteessa pitää elää eikä itsetyydytys tyydytä samalla tavalla ku ihana pano miehen kans! Vielä puoli vuotta sitten tyydytin seksihaluni yhden vakiopanon kans, mutta kihlattuni työtapaturma pani miettimään asioita ja nyt tyydyn hiljaiseen seksielämäämme tai tyydytän itse itseni.
Pettäminen ei oo enää mun juttu, vaikka hormonit hyrrää todella lujaa. Tajusin rakkaani arvon minulle, kun olin hänet vähällä menettää. Selvis säikähdyksellä tosi pahasta tilanteesta
Olen nainen 21v. Olen ollut sinkkuna nyt jonkun aikaa, mistä johtuen seksistäkin on jo usea kuukausi. Aika lailla haittaa tämä puute jo päivittäisiä perushommia. Joka toinen ajatus ainakin viittaa kyseiseen aktiviteettiin. ELi vastaus: koko ajan :)
tekee mieli enemmän tai vähemmän. Joka päivä ei kuitenkaan seksiä harrasteta, kun tahtoo nykyisin mennä kerrat miehen halujen mukaan. Tuntuu kurjalta olla ilman, mutta yritän ajatella asiaa myös mieheni kannalta.
Lähes päivittäin riippuen saantien määrästä. Olen hyvin aktiivinen mies vielä, vaikka ikää jo on
72 v. Olen seksitellyt ikäni paljon ja ollut useita naisia samaan aikaan, siksi olen myös eonnut. Mutta homma jatkuu. Tämä samalla lohdutuksena nuoremmille, ettei ikää kannata säikähtää, naiset pitävät "nuorena".
joka päivä!! ja kunnolla!! mut kun ei kukko anna!! ja menkkojen ajt tuskaa kun ei saa!!... ikää 23
Aamulla ihana hidas, pitkä ja hellä pano. Päivällä pikaset missä sattuu olemaaan hyvä paikka rakasteluun, illalla on jo kuumana juostava kotiin nautinnon nälkäisenä keittiön tai eteisen lattialle panemaan.
Näin on asiat 44 kesäisellä naisella.
Välillä voisi ajatella jotain muutakin, mutta kun suoraan sanoen himottaa vaan!!!
Kyllä naitattaa ja aina. Ihanaaa!