Motox öljyt

en.puhu.roskaa

Motox öljyt

Motox 0w-40 energy long life ja Eurol synery 0w-40 ovat samoilla spekseillä.
Motox 5W-40 fullsyn ja Comma X-flow type G 5w-40 ovat samoilla spekseillä.
Motox 5w-30 Eco energy ja Comma Xtech 5w-30 ovat samoilla spekseillä.

Datalehdet ovat ko. tuotteissa samat.

14

3077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esteri.PAO

      Motox/Eurol 0w-40 olisi ihan ok öljy jos hinta olisi halvempi. Mielummin käytän Teboilin Täyssynteettistä Diamond 0w-40 joka on täyssynteettistä (PAO) ja sisältää suuren määrän Estereitä.

    • ANALYYSITULOS

      Teboil Diamond 0W-40 sisältää alle 10% PAO komponentin. Sama tilanne on tässä Eurol 0W-40 ja Mobil 1 0W-40 öljyssä.

      Infraspektri näyttää komponentit hyvin, mutta ei määräsuhteita. Siksi "oletetaan PAO pitoisuuksia"

      HC-öljyt on kuraa.

      ON RIKOLLISTA VÄITTÄÄ TEBOIL 0W-40 öljyä Saksan täyssynteettisyyslain mukaiseksi.

      Ei Teboil revi seteleitä. Koska KAIKKI MYY SAMAA KURAA !

      • POJU.ON.VÄÄRÄSSÄ

        OPETTELE poju lukemaan spektrien tulokset. Spektrin tulos esim. Teboil diamondin 0w-40 kohdalla aivan selvästi sisältää esim. Estereitä 20%... Enemmän kuin muutamissa Motul 300v tuotteissa, jota muuten hypetetään huippuöljyksi... Eurol 0w-40 sisältää paljon PAOta ja hiukan vetykrakattua. LOPETA VÄÄRISTELY!

        Sydämmeni pohjasta toivoisin että öljyhtiöt laittaisivat sinut käräjille! Olet olevinaan hirmu tietäväinen poju mutta et esim. pystynyt ratkomaan Motox öljyjen valmistajaa, HEHHEH!

        Montako prosenttia Aralin tuotteissa on Estereitä? vastaus on tasan 0% . Esteri on KALLISTA paljon kalliimpaa kuin PAO.


      • jejjejjeejjejeej

        Parhaat analyysit oil-club.ru. Olen odottanut pellen analyysin tuloksia jo 5 vuotta, ei ole näkynyt eikä tule näkymään. LOPETA VÄÄRISTELY. Mene töihin ja osta mopon tilalle auto.


      • oikeusvoittaa
        POJU.ON.VÄÄRÄSSÄ kirjoitti:

        OPETTELE poju lukemaan spektrien tulokset. Spektrin tulos esim. Teboil diamondin 0w-40 kohdalla aivan selvästi sisältää esim. Estereitä 20%... Enemmän kuin muutamissa Motul 300v tuotteissa, jota muuten hypetetään huippuöljyksi... Eurol 0w-40 sisältää paljon PAOta ja hiukan vetykrakattua. LOPETA VÄÄRISTELY!

        Sydämmeni pohjasta toivoisin että öljyhtiöt laittaisivat sinut käräjille! Olet olevinaan hirmu tietäväinen poju mutta et esim. pystynyt ratkomaan Motox öljyjen valmistajaa, HEHHEH!

        Montako prosenttia Aralin tuotteissa on Estereitä? vastaus on tasan 0% . Esteri on KALLISTA paljon kalliimpaa kuin PAO.

        Tuosta paopellestä muuten kannattaisi vinkata öljy-yhtiöille. Ne eivät katso hyvällä tuotteidensa mustamaalaamista julkisesti internetissä ja sosiaalisessa mediassa ja puolustavat itseään varsin hanakasti lakimiesarmeijoidensa avulla. Voi käydä ihan pikkuisen kalliiksi, vaan tosin epäilen että kun paopelle tuskin on työelämässä, ja palkanmaksajanaan KELA, niin lopulta sakot ja korvaukset sekä oikeudenkäyntikulut menevät meidän veronmaksajien pussista.

        Olisi siitä kuitenkin se ilo että viimein selviäisi kuka paopelle on, sillä oikeuden diaarit ovat julkista tietoa henkilötietoineen ja kenen tahansa saatavilla, laki asiakirjojen julkisuudesta takaa sen.

        Kannattaa muistaa että öljy-yhtiöt ovat käyneet keskenäänkin miljoonaoikeudenkäyntejä ihan vain siitä syystä että toinen on julkisesti väittänyt että toisen öljyt eivät ole PAO:ta...


    • ANALYYSITULOKSIA
      • opettele.venäjä

        opettele venäjän kieli sisältää paota ja Estereitä ei vetykrattua ollenkaan.


    • ÄLÄ_osta_heikompaa
      • yyr7456345

        Miten se moottori siihen hajoaa?


      • PAO-tiivistepilaaja
        yyr7456345 kirjoitti:

        Miten se moottori siihen hajoaa?

        Ei mitenkään.
        PAO pilaa tiivisteet, kuivattaa ja kutistaa niitä.


    • ladasta-tuli-pihalle

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      106
      6756
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      378
      6387
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      61
      3198
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      113
      2689
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2330
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      20
      1677
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1495
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe